HaberlerKocaeli haberBüyükşehir İtfaiyesi 4 bin 280 olaya müdahale etti

Büyükşehir İtfaiyesi 4 bin 280 olaya müdahale etti - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2017 yılında doğal afet ve kazalara anında müdahale etti.

Büyükşehir İtfaiyesi 4 bin 280 olaya müdahale etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 5 Bölge Grup Amirliği, 7 İtfaiye Grubu, 3 İtfaiye Müfrezesi ve Gönüllü İtfaiyeci birlikleri ile vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için görev yapıyor. Büyükşehir İtfaiye ekipleri, 2017 yılı içinde bugüne kadar toplam 4 bin 284 vakaya tam teçhizatlı araç ve personelle müdahale etti.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kocaeli'de meydana gelen yangın, trafik kazası, göçük, mahsur kalma gibi birçok olaya anında müdahalede bulunarak önemli bir görevi yerine getiriyor. Büyükşehir İtfaiye ekipleri 2017 yılında 2 bin 344 yangın vakasına müdahale etti. Bunlardan 504 tanesi bina yangını, 113 tanesi imalathane, fabrika gibi diğer bin 727 tanesi ise motorlu araç, depo ve diğer yangın türleri oldu.
Kocaeli'de sene başından bugüne kadar, toplamda 69 adet ormanlık-fidanlık yangını meydana geldi.Bu yangınlarda da Büyükşehir İtfaiye ekipleri ve Orman İşletme Genel Müdürlüğü ortaklaşa çalışarak yangınların büyümesini önledi. Böylece çok ciddi bir orman yangınıyla karşı karşıya kalınmasının önüne geçildi.
2017 yılında sene başından bugüne kadar toplamda itfaiyede kayıtlara geçen 326 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 645 vatandaşımız sıkıştıkları yerden yaralı olarak kurtarılarak, sağlık birimlerine sevki sağlandı. Aynı şekilde ilimizde günümüze kadar göçük, iş kazası, mahsur kalma, asansör kazaları gibi nedenler yüzünden meydana gelen bin 614 vakaya müdahale edildi.

Büyükşehir İtfaiyesi 4 bin 280 olaya müdahale ettiSIRADAKİ HABER
}