HaberlerAnkara haberBaşkan Gökçek'ten çocuklara bayram hediyesi

Başkan Gökçek'ten çocuklara bayram hediyesi - Ankara haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tatilini Ankara'da geçiren vatandaşlarla bir araya gelip bayramlarını kutladı, çocuklara hediyeler dağıttı.

Başkan Gökçek'ten çocuklara bayram hediyesi

Başkan Gökçek, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Altındağ, Mamak, Pursaklar ve Keçiören ilçelerini dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Özel dizayn edilen otobüsün üzerinde mahalleleri tek tek dolaşan Gökçek, çocuklar başta olmak üzere kendisini karşılayan Başkentlilere top ve değişik hediyeler verdi. Ankaralılar, ilçelerin önemli cadde ve sokaklarından otobüsle geçerek vatandaşları selamlayan Gökçek'e büyük sevinç gösterisinde bulundular. Vatandaşlara hitap eden Gökçek, 'Mübarek Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Allah daha nice bayramlara ulaştırsın. Bayram demek; barış demek, çocukları sevindirmek demek, küsleri barıştırmak demek. Onun için Ankara'nın dört bir tarafındayım, sizlerleyim. Bu bayramda ben de belediye başkanınız olarak bir yere gitmeyip, Ankara'da sizlerle bir arada olmak, özellikle çocukları sevindirmek istedim. Şimdi benim sizden bir istirhamım, bir isteğim var. Aramızda, içimizde, yakınımızda, ana babamızla, akrabalarımızla, komşumuzla zaman zaman küslüğümüz oluyor. Bu küslükten vazgeçeceğiz. Bayram günü demek barışma günü demek' diye konuştu.
Gökçek, ülkeler arasında savaşlar yaşandığını, bu savaşlarda insanların büyük zarar gördüğünü belirterek, 'Türkiye'de nasıl böyle güzel bayram sevinci yaşıyorsak, inşallah; Suriye'de, Irak'ta, Afrika'da, Myanmar'da bütün Müslümanların bayram sevinci yaşayacakları günleri görürüz' şeklinde konuştu.

7'den 70'e bayram mutluluğu
Altınpark'tan çıkış yapan konvoyla Altındağ, Mamak, Pursaklar ve Keçiören ilçelerini gezen Başkan Gökçek'e, vatandaşlar yol boyunca sevgi gösterisinde bulundu. Cadde ve sokak aralarından geçen konvoydan Gökçek'in vatandaşlara dağıttığı hediyelere 7'den 70'e herkes ilgi gösterdi. Mahallelerde kurulan bayramlaşma ve hediye dağıtım alanlarında toplanan kalabalık, Gökçek'in gelmesiyle birlikte bayramlaşmak için sıraya girdi. Gerekli önlemler alınarak alanda izdiham olmasına izin verilmedi, bu sayede vatandaşlardan bayramlaşmayan ve hediyesini almayan kalmadı.
Gökçek, özellikle kendisiyle bayramlaşmak için gelen çocuklara hediyelerini ve şekerlerini verirken, isteklerini de geri çevirmeyerek fotoğraf çektirdi. Çocuklar, sokak ve alanlardan, bayram hediyelerine kavuşmanın mutluluğuyla ayrıldılar.

Başkan Gökçek’ten çocuklara bayram hediyesiSIRADAKİ HABER
}