HaberlerOrdu haberÇadlı çocukların bayram sevinci

Çadlı çocukların bayram sevinci - Ordu haber

Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, bayramı Çad'ın Gora bölgesine bulunan Amboko mülteci kampında geçirdi.

Çadlı çocukların bayram sevinci

Yerli Düşünce Derneği'nin kurban kampanyası için bağışların kurbanlar kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Zor koşullar altında yaşamlarını sürdüren Çadlı çocuklar çifte bayram yaşadılar. Türkiye'deki hayırseverlerin yaptığı kurban bağışlarıyla sevinen mazlum çocuklar sevinçlerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Metin Gündoğdu'ya teşekkür ederek gösterdiler.
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, 'Tüm zor koşullara rağmen yaşattıkları umutları, yaşama sevinçleri, gözlerindeki gülümseme tüm dünyaya değiyor. İşte gerçek bayram bu' ifadelerini kullandı.

18 yıl sonra ilk milletvekili
Beraberinde Doktor Temel Taşkın ve Cumhurbaşkanlığı uzmanı Fatih Topaktaş ile Çad'a giden Milletvekili Metin Gündoğdu'nun bölgeyi ziyareti tarihi bir anlam da taşıyor. Gündoğdu 1999 yılından bu yana bölgeyi ziyaret eden ilk milletvekili olarak dikkat çekiyor. Gündoğdu ile bir araya gelen Çad-Encemine Büyükelçisi Serdar Cengiz de Çad'daki mazlumları bir Türk parlamenterin ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti iletti.

Çadlı çocukların bayram sevinciSIRADAKİ HABER
}