HaberlerAydın haberÇerçioğlu altyapı seferberliği ilan etti

Çerçioğlu altyapı seferberliği ilan etti - Aydın haber

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Yasası öncesinde çoğunluğu belde olan büyük mahallelerin altyapı sorunlarının çözülmesi için talimatını verdi.

Çerçioğlu altyapı seferberliği ilan etti

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri il genelinde altyapı seferberliği ilan etti. İl genelinde sorunsuz ve sürdürülebilir bir altyapı için yatırımlar daha da artacak, bu doğrultuda kuruluşundan bu yana hizmet görmemiş mahalleler yatırıma doyacak.
Söke'de gerçekleşecek olan önemli projeler arasında yer alan ve tüm ön çalışmaları yapılarak sözleşme aşamasına gelen Bağarası Kanalizasyonu Projesi ile mahallenin altyapı hayali gerçek oluyor. Halkın talepleri doğrultusunda tüm prosedürler hızlıca yerine getirilerek yapımı kısa zamanda başlayacak proje kapsamında 58 kilometre kanalizasyon şebekesi yapılacak ve 13 milyon 115 bin TL'ye mal olacak.
Germencik Hıdırbeyli Mahallesi de yapılacak çalışma ile kanalizasyona kavuşacak. Uzun yıllardır talep edilen kanalizasyon altyapısı çağrısına ASKİ cevap vererek halkın hayalini gerçekleştiriyor. Yakında yükleniciye yer teslimi yapılarak başlayacak olan çalışmalarda, proje kapsamında mahalleye 26 km kanalizasyon şebekesi yapılacak ve 11 milyon 575 bin TL' ye mal olacak.
Birçoğu geçmişte belde olan ve hayalini kurdukları altyapıya bir türlü kavuşamayan büyük mahallelerde altyapı çalışması yapılması için talimatını veren Çerçioğlu'nun yatırım hamlesi büyük memnuniyetle karşılandı. Uzunca yıllardır sorun yaşanan ve kuruluşundan bu yana alınmayan hizmetlere kavuşacak olan mahallelerde büyük mutluluk yaşanıyor. Çalışma yapılacak yerlerde halk Başkan Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getiriyor.SIRADAKİ HABER
}