HaberlerSamsun haberAtakum'da 3 bin eve kurban eti

Atakum'da 3 bin eve kurban eti - Samsun haber

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Her yıl olduğu gibi bu yıl da 'Paylaşalım Bayram Olsun' uygulamamıza bağışlarıyla destek olan hemşehrilerimizin kurban paylarını, 3 bin civarında ihtiyaç sahibi aileye kapı teslimi yapıyoruz' dedi.

Atakum'da 3 bin eve kurban eti


Geçtiğimiz yıl binlerce aileye kurban eti ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Taşçı, 'Bu bayram da geçtiğimiz bayram olduğu gibi ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmaya, yüzlerini güldürmeye ve sofralarına katkı vermeye devam ediyoruz. Kurban etlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını isteyen vatandaşlardan toplanan kurban etleri, Atakum Belediyesi'nin modern tesislerinde hazırlanıp paketlendikten sonra ihtiyaç sahiplerine kapı teslimi yapılıyor' şeklinde konuştu.

10 ton bağış, 3 bin aile
Kampanyaya gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Taşçı, 'Vatandaşlarımız, kurban etlerini ulaştıracak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamamaktan yakınıyordu. Her yıl düzenlediğimiz bu uygulama sayesinde, çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızdan alınan kurban etleri, gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor. Geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da 10 ton civarında et bağışı toplayarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere paketledik. Kampanya kapsamında kurduğumuz ekiplerimiz dur durak demeden bu etleri hazırlıyor, paketliyor ve sahiplerine teslim ediyor. Bayramın son gününe kadar bağış almaya ve etleri vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu yıl da 3 bin civarında sofraya kurban etini ulaştırmayı hedefliyoruz' dedi.

'Kurban Bayramı paylaşmaktır'
Hayırseverlere teşekkür eden Taşçı, 'Kurban Bayramı'nın en önemli özelliği, ihtiyaç sahiplerinin sofrasına katkı sağlanmasıdır. Kurban Bayramı paylaşmaktır. Bu noktadan hareketle yüzlerce hemşehrimiz kampanyamıza destek vererek 'Paylaşalım Bayram Olsun' dediler. Tüm yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu bayram da geçtiğimiz bayram olduğu gibi ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmaya, yüzlerini güldürmeye ve sofralarına katkı vermeye devam ediyoruz. Kurban bağışı yapmak isteyen ya da kurbanlık etlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımı günün her saatinde 444 40 55 numaralı telefondan ekiplerimize ulaşabilir' diye konuştu.

Atakum’da 3 bin eve kurban etiSIRADAKİ HABER