HaberlerKayseri HaberleriSaadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın: - Kayseri Haberleri

Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, 'Kabe'nin etrafında bir araya geldiğimiz gibi Aksa'nın etrafında da bir araya gelebilirsek, işte o zaman ne Arakan'da ne Gazze de ve dünyanın hiçbir yerinde kan akmayacaktır' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın:

SP İl Teşkilatı tarafından Bürüngüz Cami yanında düzenlenen bayramlaşma programında konuşan İl Başkanı Mahmut Arıkan, 'Bugünler kırgınlıkların ve küskünlüklerin unutulduğu, küs olan insaların barıştığı, manevi duyguların hat sayfaya ulaştığı günlerdir. Bugünlerin kıymetini bilmeyi Allah bize nasip etsin' dedi. Duaların Müslümanlar coğrafyasında akan kanların son bulduğu bayramlar için olduğunu dile getiren Arıkan, 'En yakın zamanda Arakan'da yaşanan hadise katledilen Müslümanlar için içimiz üzgün oluyor. Duamız akan kanın ve akan gözyaşının son olduğu bayramlar içindir. Dünyada oynanan oyun çok büyük bir oyundur. Bu oyun Müslüman ile Müslüman'ın savaştırılması oyunudur. Öldürenin de 'Allah-u Ekber' dediği, ölenin de 'Allah-u Ekber' dediği bir dünya inşa ediliyor. Bu tuzağa düşmemek için çok dikkatli olmamız gerekiyor' ifadelerini kullandı.
Bayramlaşma programına katılan SP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Arakan'daki şiddete yönelik Türkiye'ye düşen görevin süreli uyarı vermek gerektiğini vurguladı. Aydın, 'Bir bayramı yaşıyoruz. Allah daha nice bayramlara bizleri ulaştırsın. Bu bayramları buruk bir şekilde yaşıyoruz. Ülkemizde terör ile mücadele ediyoruz. Askerlerimizi şehit veriyoruz. Ülkemiz dışında İslam coğrafyasında her gün kan akıyor. Büyük bir zulüm var ve bu zulmü yapanlar da yine düşmanların silahlarıyla Müslümanlar Müslümanları öldürüyor. Kurban Bayramı bizlere eğer dünyada ve ahirette gerçek bayramlara ulaşmak istiyorsak öncelikli olarak bir olmaya, beraber olmaya, kardeş olmaya, ümmet olmaya mecburuz. Bu kurban bayramında milyonlarca insan Kabe'de onun etrafında bir araya geldiler. Mezhep farkı olmaksızın, renk ayrımı olmaksızın bir araya geldiler, birlik oldular. Kabe'nin etrafında bir araya geldiğimiz gibi Aksa'nın etrafında da bir araya gelebilirsek, işte o zaman ne Arakan'da ne Gazze de ve dünyanın hiçbir yerinde kan akmayacaktır. Şuanda Türkiye'ye düşen İslam İş Birliği Teşkilatının başkanı olarak bütün İslam ülkelerini bir araya getirmek suretiyle öncelikle zulüm yapan ülkelere süreli uyarı vermesidir. 'Şu süreye kadar zulümleri durdurunuz' demesidir. O süreye kadar zulümleri durdurmazlar ise nasıl biz Katar'a asker göndermiş isek işte o zaman aynı şekliyle Mescid-i Aksaya da asker göndermeliyiz. Biz geçmişte bunları yaptık şimdi de yapmaya muktediriz' dedi.
Program, Kuranı Kerim'in okunması ve bayramlaşmanın ardından sona erdi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın:

SIRADAKİ HABER
}