HaberlerSamsun HaberleriBasketbol aşığı Ecrin Köse

Basketbol aşığı Ecrin Köse - Samsun Haberleri

Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan U20 İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı'nın kaptanı Ecrin Köse, turnuvanın en skoreri ve en değerli oyuncusu (MVP) seçildi. Basketbol aşığı Samsunlu sporcu, hedeflerini ve hayallerini Haber Gazetesi ile paylaştı

Basketbol aşığı Ecrin Köse

ORGANİZASYONA DAMGA VURDU

Yeteneğiyle genç yaşına rağmen yıllardır kadın basketbol liglerinde forma giyen Ecrin Köse, Samsun'un gururu olmayı sürdürüyor. İşitme Engelliler Kadın Basketbol A Milli Takımı ile Samsun Deaflympics 2017'de Ay-Yıldızlı formayı giyen Ecrin, U20 İşitme Engelliler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda da Türkiye zirveye çıkarttı. Samsun'dan takım arkadaşları Gamze Çalışkan ve İnci Göğer'in de yer aldı U20 Milli Takım'da kaptanlık yapan yetenekli oyuncu, tarihte bir ilk başararak şampiyonluğa ulaşan Ay-Yıldızlıların, en önemli hücum silahı olarak ödülleri kaptı. Polonya'daki organizasyonda turnuvanın en skoreri ve en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Ecrin Köse, mutluluğunu ve hayallerini Haber Gazetesi ile paylaştı.

ÇOCUKLUK HAYALİM AY-YILDIZ

Basketbola ilk başladığı günden bugüne hep Ay-Yıldızlı bayrağı temsil etme hayali kurduğunu dile getiren Samsunlu yıldız basketbolcu, "A Milli Takım ile Samsun'da düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda güzel maçlar çıkarttık ama ne yazık ki derece elde edemedik. Kaptanlığını yaptığım U20 Milli Takımı ile Polonya'da şampiyonluğa ulaştık. Türkiye'yi gururlandırdığımız için çok mutluyuz. Şampiyonluğun yanında bireysel performansım dolayı, turnuvanın en değerli oyuncusu ve en skorer oyuncu ödülüne layık görüldüm. Bu ödülleri olmamda takım arkadaşlarımın büyük payı var. Onlara çok teşekkür ediyorum. Gelecekte A Milli Takım'la başarılarıma devam etmek istiyorum. Bunun yanında Avrupa ve Amerika'da basketbol kültürü ve üst düzey takımları olan liglerde boy göstermek istiyorum" dedi.

Tugay BAŞSAN

SIRADAKİ HABER
}