HaberlerAnkara haberSincan Belediyesinden 'Hoş geldin Bebek' paketi

Sincan Belediyesinden 'Hoş geldin Bebek' paketi - Ankara haber

Sincan'da bebek sahibi olan ailelere yönelik 'Hoş geldin Bebek' projesi başlatan Sincan Belediyesi, ailelere bazı ihtiyaçlarının karşılandığı bir set hediye ediyor.

Sincan Belediyesinden 'Hoş geldin Bebek' paketi

'Sosyal Belediyecilik' anlayışıyla hareket eden Sincan Belediyesi, yaşamın her alanında kolaylık sağlayacak farklı projeler üretmeye devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise Sincan'da bebek sahibi olan ailelere yönelik 'Hoş geldin Bebek' projesi. Doğum yapan annelere, içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaç duyacağı giyim, bakım ve temizlik maddelerinin yer aldığı bebek çantası hediye ediliyor.
Sincan Belediyesi'nin Hoş geldin Bebek paketinin içinde çıtçıtlı atlet, ikili bebek takımı, taşıma çantası, biberon, bebek şampuanı, ıslak mendil, alt açma takımı, dijital ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım ve taşıma çantası (ikili), beşli zıbın takımı, patik ve bebek yemek önlüğü var.

Nasıl yararlanılıyor?
Doğum sonrasında 0-3 aylık bebekler için başvuru yapabilen aileler, ikametgah, çocuğun kimliği ve doğum belgesiyle birlikte Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurarak doğum paketini alabiliyor.

'Vatandaşımızın her zaman yanındayız'
Sincanlı ailelerin sevincinde de üzüntüsünde de yanlarında olduklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'Bu mutlu günlerinde anne ve babaların mutluluğuna ortak olmak ve ufak da olsa bir katkıda bulunmak istedik. Sincan'da dünyaya gelen bebeklerimizin, ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak seti annelerimize hediye ediyoruz. Hayatın her alanında, yaşamın her evresinde vatandaşlarımızın yanında oluyoruz' diye konuştu.
Tuna, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V), 'Çocuklarınıza hoş muamelede bulunun ve onları güzel terbiye edin. Hiçbir baba, çocuğa, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye vermiş olamaz' hadis-i şeriflerini hatırlatarak, ailelere çocuklarının eğitimi konusunda titiz davranmaları tavsiyesinde bulundu.SIRADAKİ HABER
}