HaberlerTekirdağ HaberleriMutlugiller'in 5. sayısı 'Mutlu Ailesi' çocuklarla buluşuyor

Mutlugiller'in 5. sayısı 'Mutlu Ailesi' çocuklarla buluşuyor - Tekirdağ Haberleri

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü tarafından hazırlanan Mutlugiller öykü kitabının beşinci sayısı çocuklar ile buluşmak için gün sayıyor.

Mutlugiller'in 5. sayısı 'Mutlu Ailesi' çocuklarla buluşuyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın çocuklara mesajı ile başlayan öykü kitabında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Vali Enver Salihoğlu Ortaokulu öğrencisi Duru Aygün'ün yazdığı Serap Deliorman'ın çizimlerini yaptığı Mutlugiller'in 5. Sayısı 'Mutlu Ailesi' yine heyecan dolu bir sayı ile çocuklarla buluşuyor.

Tekirdağ'ın değerleri de hikayede yer alıyor
Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için hazırlanan kitapta Tevfik Dede'nin işi, sofra adabı ve Kiraz Nine'ye yapılan doğum günü sürprizi anlatılırken Tekirdağ'ın birçok değeri de eserde yerini alıyor.

Tekirdağ'ın tarihi ve Süleymanpaşa'ya dönüşüm çocuklara anlatılıyor
Tarihi bedestenden sahil şeridine, Rüstem Paşa Külliyesi'nden Tekirdağ'ın tatlarına birçok değerin geçtiği hikayede ayrıca Tekirdağ'ın tarihi ve adı ile Süleymanpaşa'ya dönüşümü ve adının nereden geldiği de çocukların anlayabileceği şekilde betimleniyor.
Mutlugiller'in 5. Sayısı 'Mutlu Ailesi' kitabı yaklaşık 6 bin üyesi bulunan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerinin adreslerine okulların açılması ile ücretsiz olarak gönderilecek.

Mutlugiller’in 5. sayısı “Mutlu Ailesi” çocuklarla buluşuyor

SIRADAKİ HABER
}