HaberlerKonya HaberleriDerbent'te bayramlaşma

Derbent'te bayramlaşma - Konya Haberleri

Konya'nın Derbent ilçesinde bayramlaşma programı düzenlendi.

Derbent'te bayramlaşma

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen programa, İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar ile AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez katıldı. Vatandaşlar ile tek tek bayramlaşan Başkan Acar ve Milletvekili Etyemez, çocuklara oyuncak dağıttı.
Bayramı hemşerileriyle birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Hamdi Acar, Türkiye'nin haricinde Müslüman ülkelerdeki zulme ses çıkarmayan ülkelere tepki gösterdi. Acar, 'Son yıllarda Arakan, Suriye, Irak ve daha birçok ülkede Müslümanlara zulüm edilmektedir. Bu zulme Türkiye haricinde hiçbir ülke ses çıkarmamaktadır. Başta Birleşmiş Milletlere bağlı ülkeler olmak üzere batı ülkeleri tamamen olayları seyretmekle yetinmektedir. Akan kanın durması için tek mücadele eden ülke Türkiye'dir. Ülkemiz, yeryüzündeki bütün zulüm ve katliamlara bugüne kadar gerekli tepkiyi vermiş, vermeye de devam edecektir. Müslümanların haince katledildiği bir bayram İslam aleminde buruk geçmektedir. Özellikle çocuk ve kadın katillerine bütün dünyanın gereken tepkiyi koyması kaçınılmaz olmalıdır. Kurban Bayramının insanlığa, İslam alemine, ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum' dedi.
Bayramlaşma programının ardından AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ile birlikte ilçe protokolü, emniyet amirliği ve jandarma komutanlığında görev yapan güvenlik güçlerimizi ziyaret etti ve nöbetçi personel ile bayramlaşıldı.

Derbent’te bayramlaşma

SIRADAKİ HABER
}