HaberlerBalıkesir haberBalıkesirliler kurban kesimi için mobil mezbahaları tercih etti

Balıkesirliler kurban kesimi için mobil mezbahaları tercih etti - Balıkesir haber

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 17 ayrı yerde konuşlandırılan mobil mezbahalarda 2 bin 436 küçük, 758 büyükbaş kurbanlık kesildi. Kurban kesim yerlerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, vatandaşların bayramını kutlarken, uzman ekiplerin çalışmalarını inceledi.

Balıkesirliler kurban kesimi için mobil mezbahaları tercih etti

Balıkesir'de vatandaşlar kurbanlarını kestirmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kurulan mobil mezbahaları tercih etti. Bayramın ilk iki günü Balıkesir'in 17 ayrı noktasında kurulan mobil mezbahalarda 2 bin 436 küçük, 758 büyükbaş kurbanlık kesildi. Kurban kesim noktalarında uzman veteriner, kasap ve yardımcı personel olarak yaklaşık 180 personel görev alırken, hijyenik koşullarda kesilen etler sahiplerine teslim edildi.
Kurban kesim noktalarında ayrıca ilçe belediyelerinin zabıta ve temizlik personelleri ile hizmet veren personel sayısı 250'ye ulaşırken, kurban kesim alanlarında kurulan çadırlarda vatandaşlara simit, poğaça, çay ve su ikramlarında bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan kurban kesim noktalarında küçükbaşlar 20, büyükbaş hayvanlar ise 100 liralık ücret ile kesildi. Kurban derileri ise kesim yapılan noktalardaki Kızılay, Türk Hava Kurumu ve Diyanet Vakfı görevlileri tarafından makbuz karşılığı toplandı.

Başkan Uğur çalışmaları inceledi
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'da kurban kesim merkezlerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Uğur, kurban kesim sırası bekleyen vatandaşlarla da sohbet ederek bayramlarını kutladı. Balıkesirlilerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan mobil mezbahaları tercih ettiklerini ifade eden Başkan Uğur, kurulan merkezlerde uzman veteriner hekim ve kasapların hizmet verdiğini söyledi. Uğur, 'Kurban Bayramında uzman kasaplarımızla, veteriner hekim kontrolünde hizmeti veren mobil kesimhanelerimize ziyaret ederek, hemşehrilerimizin bayramlarını kutladık' diye konuştu.

Balıkesirliler kurban kesimi için mobil mezbahaları tercih ettiSIRADAKİ HABER
}