HaberlerKayseri HaberleriMelikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç: 'Trafik kurallarında hayat var'

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç: 'Trafik kurallarında hayat var' - Kayseri Haberleri

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10 günlük bayram tatilini fırsat bilen yüz binlerce ailenin memleketlerinde bayram yaptığını hatırlatarak 'Dönüş yolunuz uzunda olsa siz siz olan hız yapmayın' uyarısında bulundu.

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç: 'Trafik kurallarında hayat var'

Trafik kurallarının uzun bir tecrübe ve birikim sonrasında adeta bir yaşam tarzı haline geldiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Her yıl binlerce vatandaşımızı trafik terörüne kurban veriyoruz. Yaşanan kazaların ve ölümlerin en önemli nedenleri arasında kurallara uymamak, alkollü araç kullanmak, dalgınlık, dikkatsizlik ve boş vermişlik yer almaktadır. Bayramlar yaşanan sevinçleri ile hatırlanmalıdır. Ancak, trafikte yapılacak basit bir hata tarifi mümkün olmayan ve unutulması güç acıların yaşanmasına sebep olabilir. O yüzden bayram sevincinin devam etmesi için lütfen trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım' dedi.
Tatlı bir bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için eve dönüş yolundaki vatandaşların trafik kurallarına mutlaka dikkat etmesini, emniyet kemeri takmasını, alkollü ve uykulu olarak trafiğe çıkmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Büyükkılıç 'Unutmayın, trafik kurallarına uymamak bizleri sevdiklerimizden ayırır. Lütfen trafik kurallarına riayet edelim. Çünkü sizler bizim için önemlisiniz' diye konuştu.

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç: "Trafik kurallarında hayat var"

SIRADAKİ HABER
}