HaberlerTrabzon haberBüyükşehir Belediye İtfaiyesi hayat kurtarıyor

Büyükşehir Belediye İtfaiyesi hayat kurtarıyor - Trabzon haber

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri 2017 yılı 31 Ağustos itibariyle bin 50 yangın olayına müdahale ederken bu yangınlarda her hangi bir ölüm olayı yaşanmadı. İtfaiye ekipleri aynı dönemde 127 trafik kazasına müdahale ederken bu kazalarda 180 kişiyi yaralı olarak kurtardı.

Büyükşehir Belediye İtfaiyesi hayat kurtarıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri aynı dönemde asansörde mahsur kalan 31 kişiyi gerçekleştirdikleri operasyon sonucu kurtarmayı başarırken yine aynı dönemde 211 hayvanı da mahsur kaldığı yerden kurtardı.
Çeşitli tür ve ebatlarda 74 itfaiye aracı ile hizmetini sürdüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, Trabzon'un 9 ilçesinde konuşlanma çalışmalarını tamamladı. Ortahisar, Akçaabat, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Maçka, Araklı, Sürmene ve Çaykara ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi grup amirlikleri oluşturulurken diğer ilçelerde de konuşlanma çalışmalarına devam ediliyor.
İtfaiye çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 24 saat esasına dayalı olarak görev başında olduklarını kaydederek, 'Her şeyin en güzeline layık olan Trabzon halkının can ve mal güvenliğini korumak için gece gündüz görev başındayız' dedi.

Büyükşehir Belediye İtfaiyesi hayat kurtarıyorSIRADAKİ HABER
}