Zirvedeyken bıraktık

YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden geçtiğimiz günlerde ayrılan Nurettin Türkoğlu, 'Çıkarıldık veya istifa ettik; sonuç olarak zirvedeyken bıraktık' dedi

Zirvedeyken bıraktık

YEDAŞ eski Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Haber Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret etti. 7 Nisan 2016 tarihinde YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Nurettin Türkoğlu, görevi zirvedeyken bıraktığını söyledi.

2 YILDIR OKEYE DÖNÜYORDUM
İstifa süreci ile ilgili açıklamada bulunan Türkoğlu, “Bundan sonra izleyeceğim yol yaklaşık 3 yıldır planlanmış bir yol. Dünyanın büyük şirketlerine baktığınızda genel müdürlük görev süresi 3 yıldır. Çünkü heyecan bitebilir, işletme körlüğü oluşabilir ama ben YEDAŞ'ta 7'nci yılıma girdim ve iki yıldır da okeye dönüyordum. Tamamını benim işe aldığım bin kişilik kaliteli çalışanımın daha da vazgeçilmez olmaları için iki yıl daha bekledim. Daha sonra farklı bir giriş için bir fırsat doğdu. Çıkarıldık veya istifa ettik sonuç olarak zirvedeyken bıraktık. Bu çok net. Zirvede bırakmak çok önemliydi ve bu kavramlar her alanda Türkiye'nin alışık olduğu kavramlar değil. Biz bunu değiştirmeye çalıştık. Benim çok sevdiğim bir söz var, 'herkesin gittiği yoldan giderseniz iz bırakamazsınız.' Bu yüzden farklı bir yoldan gideceksiniz. Ben de bunu yaptığımı düşünüyorum” diye konuştu.

KİTAP ÇIKARMAYI DÜŞÜNÜYORUM
Ayrıca bir kitap çıkarmayı düşündüğünü de söyleyen Türkoğlu, “Bu kitabı felsefi düzeyde İngilizceyle de yazmak istiyorum. Bu anlamda eksik olan İngilizcemi tamamlamak istiyorum. Bu süreçte kızımın sınav süreci var ve sınavı kazandıktan sonra kızımda bana katılacak. Çünkü kızımın da çok iyi İngilizcesi var. Niyetim bu ama bu süreçte kitabımızı basarız, biraz daha dinleniriz, sektörü takip ederiz, teklifleri değerlendiririz. Kendimizi bütün varlığımızla, düşüncemizle kültürümüzle ve hayat tarzımızla daha rahat ve kabul edilebilir bir ortamda mutlaka yer alabiliriz” dedi.

HELALLİK İSTEDİ...

Haber Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret eden Türkoğlu, “Haber Medya ile birçok iş yaptık, emeğiniz büyük. Herkes hakkını helal etsin” dedi.

Dilber BAHADIREN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

2 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

3 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

4 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

5 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

İznik'te şüpheli ölüm

6 İznik'te şüpheli ölüm

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

7 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

8 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

9 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

10 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi


SIRADAKİ HABER