Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Zirvedeyken bıraktık

YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden geçtiğimiz günlerde ayrılan Nurettin Türkoğlu, 'Çıkarıldık veya istifa ettik; sonuç olarak zirvedeyken bıraktık' dedi

Zirvedeyken bıraktık

YEDAŞ eski Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Haber Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret etti. 7 Nisan 2016 tarihinde YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Nurettin Türkoğlu, görevi zirvedeyken bıraktığını söyledi.

2 YILDIR OKEYE DÖNÜYORDUM
İstifa süreci ile ilgili açıklamada bulunan Türkoğlu, “Bundan sonra izleyeceğim yol yaklaşık 3 yıldır planlanmış bir yol. Dünyanın büyük şirketlerine baktığınızda genel müdürlük görev süresi 3 yıldır. Çünkü heyecan bitebilir, işletme körlüğü oluşabilir ama ben YEDAŞ'ta 7'nci yılıma girdim ve iki yıldır da okeye dönüyordum. Tamamını benim işe aldığım bin kişilik kaliteli çalışanımın daha da vazgeçilmez olmaları için iki yıl daha bekledim. Daha sonra farklı bir giriş için bir fırsat doğdu. Çıkarıldık veya istifa ettik sonuç olarak zirvedeyken bıraktık. Bu çok net. Zirvede bırakmak çok önemliydi ve bu kavramlar her alanda Türkiye'nin alışık olduğu kavramlar değil. Biz bunu değiştirmeye çalıştık. Benim çok sevdiğim bir söz var, 'herkesin gittiği yoldan giderseniz iz bırakamazsınız.' Bu yüzden farklı bir yoldan gideceksiniz. Ben de bunu yaptığımı düşünüyorum” diye konuştu.

KİTAP ÇIKARMAYI DÜŞÜNÜYORUM
Ayrıca bir kitap çıkarmayı düşündüğünü de söyleyen Türkoğlu, “Bu kitabı felsefi düzeyde İngilizceyle de yazmak istiyorum. Bu anlamda eksik olan İngilizcemi tamamlamak istiyorum. Bu süreçte kızımın sınav süreci var ve sınavı kazandıktan sonra kızımda bana katılacak. Çünkü kızımın da çok iyi İngilizcesi var. Niyetim bu ama bu süreçte kitabımızı basarız, biraz daha dinleniriz, sektörü takip ederiz, teklifleri değerlendiririz. Kendimizi bütün varlığımızla, düşüncemizle kültürümüzle ve hayat tarzımızla daha rahat ve kabul edilebilir bir ortamda mutlaka yer alabiliriz” dedi.

HELALLİK İSTEDİ...

Haber Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'u ziyaret eden Türkoğlu, “Haber Medya ile birçok iş yaptık, emeğiniz büyük. Herkes hakkını helal etsin” dedi.

Dilber BAHADIREN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Özköylü Samsunda

1 Samsunspor: Özköylü Samsun'da

Samsunspor Samsunsporda 3ü de tamam

2 Samsunspor: Samsunspor'da 3'ü de tamam

Atakuma gol makinesi

3 Atakum'a gol makinesi

Samsunspor Samsunsporda kritik toplantı

4 Samsunspor: Samsunspor'da kritik toplantı

Samsunspor Ndiaye Gençlerbirliği yolunda

5 Samsunspor: N'diaye Gençlerbirliği yolunda

Samsun Haber Samsun trafiğinde tehlikeli yolculuk

6 Samsun Haber: Samsun trafiğinde tehlikeli yolculuk

Unutmadık

7 Unutmadık...

Kütahyada Beşiktaş coşkusu

8 Kütahya'da Beşiktaş coşkusu

Mardinde Beşiktaş şampiyonluğuna havai fişekli kutlama

9 Mardin'de Beşiktaş şampiyonluğuna havai fişekli kutlama

Bakan Işık Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak

10 Bakan Işık: 'Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak'


SIRADAKİ HABER