HaberlerOrdu HaberleriBalıkçıların ilk avında istavrit bereketi

Balıkçıların ilk avında istavrit bereketi - Ordu Haberleri

Av yasağının sona ermesiyle 'Vira Bismillah' diyerek denize açılan Karadenizli balıkçılar ilk avlarında istavrit bereketiyle karşılaştı.

Balıkçıların ilk avında istavrit bereketi

Ordu'nun Fatsa ilçesinde 4 aylık aranın ardından balıkçılar 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ağlarını denizden çıkaran balıkçıların tekneleri istavritle doldu. Balıkçılar ilk avlarını kıyıya taşıyıcı kayıklarla gönderdiler.
Sezonun ilk gününün oldukça bereketli geçtiğini ifade eden balıkçı teknesi sahibi Mustafa Mollaoğlu, 'Sezonun ilk avını denizden çıkarttık. İlk ağımız çok bereketli oldu. İstavrit bu yıl çok gözüküyor. En çok istavrit avladık. Denizde bu yıl bereket çok. Eylül'ün 3'ünde Vira Bismillah dedik ve denize çıktık. 80 kasaya yakın istavrit tuttuk. Şu an için her şey çok güzel gözüküyor. Deniz suyu şu an çok sıcak ve balıklar çok dağınık gözüküyor. Soğudukça balıklar biraya gelecek ve bizler de daha fazla av yapacağız. Balıkçılar olarak hiçbir zaman umudumuzu yitirmedik. Mesleğimizi seviyoruz ve insanlara taze balık yedirmek için açık sularda avlanıyoruz. Karadeniz'in balık durumu şu an için normal gözüküyor. Tezgahlarda bol balık olacak bu yıl. Türk halkının taze balık yemesi için varız. Balık tüketimini devamlı artırmak gerekiyor' diye konuştu.

Balıkçıların ilk avında istavrit bereketi

SIRADAKİ HABER
}