HaberlerSakarya haberSerdivan'ın yağmursuyu ağı güçleniyor

Serdivan'ın yağmursuyu ağı güçleniyor - Sakarya haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Serdivan'da hayata geçirilen yeni yağmursuyu projesinde çalışmalar sürüyor.

Serdivan'ın yağmursuyu ağı güçleniyor

Söz konusu çalışmanın Sakarya'da bir ilk olduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 'Serdivan ilçemizde inşa ettiğimiz dev kutu menfez ile ilçemizin yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. 13 kilometrelik yeni yağmursuyu hattımızın önemli bir kısmı 2,5 metre çapında kutu menfezden oluşuyor' dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Serdivan ilçesinde hayata geçirilen dev yağmursuyu projesinde devam eden çalışmalara dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, 'Şehrimizin 16 ilçesinde hayata geçirdiğimiz dev yatırımlarla içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu anlamında şehrimizin altyapısını inşa ediyoruz. Şehrimizin merkez ilçelerinde inşasına başladığımız dev yağmursuyu hatları ile Sakarya'da ilk sayılabilecek önemli bir çalışma yapıyoruz. Serdivan ilçemizde inşa ettiğimiz dev kutu menfez ile ilçemizin yağmursuyu ağını güçlendiriyoruz. 2,5 metre çapında kutu menfezde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor' diye konuştu.
SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 'Serdivan ilçemiz için hazırladığımız proje kapsamında içmesuyu hatlarımızın yanında ilçemiz için ana yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. İlçemizin ihtiyaç duyulan alanlarında yağmursuyu ağımızı güçlendiriyoruz. 13 kilometrelik yeni yağmursuyu hattımızın önemli bir kısmı 2,5 metre çapında kutu menfezden oluşuyor. Böyle büyük çaplı bir çalışma Sakarya'da ilk defa yapılıyor. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah hızlı bir şekilde yağmursuyu hatlarımızı tamamlayacağız. Proje ile Serdivan ilçemizde yağmursuyu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. İçmesuyunun yanında ilçemizin yağmursuyu altyapısını da garanti altına almış olacağız' şeklinde konuştu.

Serdivan’ın yağmursuyu ağı güçleniyorSIRADAKİ HABER