Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Susan ve tepkisiz bir toplum arzuluyorlar

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, iktidarı eleştirirek, 'Susan, söylemeyen, tepki göstermeyen bir nesil arzuladıkları açık' dedi

Susan ve tepkisiz bir toplum arzuluyorlar

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, il yönetim kurulu üyeleri Mustafa Güngör, Filiz Öztopal ve Hatice Özer'le, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Bölge Temsilcisi Fahrettin Çankaya'yı ziyaret etti.

GİTTİKÇE GERİCİLEŞİYOR


Konfederasyonun adındaki "devrimci" kelimesinin son derece önem taşıdığını belirten Akcagöz, "Bu kavram, tarihsel dönemler içinde bir çok bedel ödemenin de karşılığı olmuş. Devrimci olduğu için, aydınlık yarınlardan yana olduğu için insanlar öldürülmüş, katledilmiş. Bugün, gittikçe gericileşen bir Türkiye'de yaşıyorsak, yaşamaya mecbur bırakılıyorsak, düşünen, üreten, sorgulayan insanların baskılar sonucu sindirilmesi, bu süreci hızlandırmıştır. Şimdi, tam da istedikleri gibi; susan, söylemeyen, tepki göstermeyen bir nesil arzuladıkları açık. Herşeye rağmen, gelecek güzel günleri, aydınlık güzel günlere inanan ve içindeki devrimci heyecanı hiç tüketmemiş insanlar kuracaktır" diye konuştu.

CHP'NİN VARLIĞI ÖNEMLİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fahrettin Çankaya ise şunları söyledi: "Geçmişte yapılan yanlışlardan ders almak gerekiyor. Bu, geleceği yeniden inşa etmek için önemli. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi'nin varlığı da bizim için önemli."

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda gündüz vakti fuhuş pazarlığı

1 Samsun'da gündüz vakti fuhuş pazarlığı

Şut bombardımanı

2 Şut bombardımanı

Samsundaki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

3 Samsun'daki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

Kuş olup uçmadı ya

4 Kuş olup uçmadı ya...

O takım çok iyi Samsunsporluydu

5 O takım çok iyi Samsunsporluydu

Kara Ocak

6 Kara Ocak

Kırmızı- Beyaza Siyahın eklendiği gün

7 Kırmızı- Beyaz'a Siyah'ın eklendiği gün

 Samsun OMÜde yeşil karta sevk istenmiyor

8 Samsun OMÜ'de yeşil karta sevk istenmiyor

Samsunspor şehitleri anıldı

9 Samsunspor şehitleri anıldı

Samsunsporu unutmadılar

10 Samsunspor'u unutmadılar


SIRADAKİ HABER