HaberlerUşak haberUşak'ta fabrika yangını

Uşak'ta fabrika yangını - Uşak haber

Uşak'ta geri dönüşüm ve elyaf imalatı fabrikada yangın çıktı. Bayram nedeniyle işletmenin kapalı olması olası bir faciayı önledi.

Uşak'ta fabrika yangını

Edinilen bilgiye göre, Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde geri dönüşüm elyaf imalatı yapan Yüksel Coşkun ve Yavuz Çiçek isimli ortaklara ait fabrikanın depo bölümünde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede tüm fabrikayı etkisi altına aldı. Uşak Belediyesi ve sanayi bölgesine bağlı itfaiye ekiplerinin birlikte müdahale ettiği yangın kısmen kontrol altına alındı.
Bayram tatili nedeniyle kapalı olan işletmede çalışanların olmaması olası bir facianın da önüne geçmiş oldu. Fabrikada hazır 2 milyon TL değerinde elyafın kül olduğu öğrenilirken, fabrika binası ve makineler de kullanılamaz hale geldi.
Yangına müdahale eden itfaiye ekiplerinden bazıları yoğun dumandan etkilenirken, bol bol ayran ve su tüketmeleri sağlandı.
İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken, bölgede jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı. Yangının söndürülmesinin ardından soğutma ve detaylı hasar tespit çalışmaları yapılacak.

Uşak’ta fabrika yangını



SIRADAKİ HABER