HaberlerBolu HaberleriVali Baruş yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

Vali Baruş yangın bölgesinde incelemelerde bulundu - Bolu Haberleri

Bolu Valisi Aydın Baruş, Göynük İlçesi'nde dün başlayan ve bugün de rüzgarın etkisiyle yayılarak devam eden orman yangınının olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Vali Baruş yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

Bolu'nun Göynük İlçesi İbrahimözü Köyü Safranlar Mahallesi Doğanderesi mevkisinde yol kenarında bulunan otlara atılan izmaritle başlayan orman yangının ikinci gününde rüzgarın hızını artırmasıyla akşam saatlerinde alevler tekrar yükseldi. Bölgeye sevk edilen yangın söndürme helikopterleri ve itfaiye araçları ile yangının geniş alanlara yayılmasını önleme çalışması geç saatlere kadar sürdü.
Olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere Göynük'e giden Bolu Valisi Aydın Baruş, yangının yaklaşık 150 hektarlık alanda etkili olduğunu belirterek, 'Yangın dün itibariyle bu kadar geniş bir alanı kapsamıyordu. Ancak bugün akşam saatlerinde buradaki ormanın da niteliğinden kaynaklı rüzgarın etkisiyle diğer bölgelere sıçradı. Yoğun çalışmalar devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 3 yangın söndürme helikopteri yangına müdahale etti. Akşam olması nedeniyle helikopterlerimiz geri döndüler. Şu anda yangın kontrol altında ancak rüzgarın durumuna bağlı olarak tekrar başka alanlara sıçrama ihtimali bulunmasından dolayı soğutma çalışmaları gece boyunca devam edecek. Eğer bu gece yangının sıçrama ihtimali bulunursa sabah itibariyle Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme uçaklarından da istifade ederek yangına müdahale edilecek. Şu anda 40 civarında itfaiye ve arazöz, 11 tane de dozer ve greyderimiz görev yapıyor. İnşallah bu gece olumsuz bir gelişme olmaması. Çok şükür şu ana kadar vatandaşlarımızın yaşadığı ve kümes hayvanlarının olduğu işletmelere yangını sıçratmadan önleyebildik' dedi.

Vali Baruş yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

SIRADAKİ HABER
}