HaberlerCanik'te sporcu ordusu

Canik'te sporcu ordusu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Finallerine katılma başarısını gösteren Samsun Canik Belediyespor Genç Bayan Basketbol Takımı antrenörü ve sporcularını ağırladı.

Canik'te sporcu ordusu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Finallerine katılma başarısını gösteren Samsun Canik Belediyespor Genç Bayan Basketbol Takımı antrenörü ve sporcularını ağırladı.

Başkan Genç, "Uluslararası başarılar elde eden sporcularımızla Samsun'un adını dünyaya duyuyoruz" dedi

BAŞKAN GENÇ'E ZİYARET
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'da düzenlenen Genç Bayanlar Anadolu Şampiyonası'nda birinci olarak Türkiye Finallerine katılma başarısını gösteren Samsun Canik Belediyespor Genç Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Cem Beşiroğlu ve sporcuları makamında kabul etti. Kulüp Başkanı Ercan Bayrak ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün'ün de yer aldığı ziyarette başarılı sporcuları tebrik eden Başkan Genç, takımın Türkiye Finallerinde başarılı sonuçlar alacağına inandığını belirtti.

SPORU VE SPORCUYA DESTEK
Canik Belediyesi olarak gençleri önemsediklerini ifade eden Genç, "Yaptığımız eğitim, kültür ve sosyal yatırımlarla gençlerimize ahlaki ve manevi değerleri aşılıyoruz. Spor yatırımlarımızla da gençlerimizin fiziki gelişimlerini de sağlıyoruz. Sporun bütün dallarında sporu ve sporcuyu destekliyoruz. Özellikle aynı anda 750 sporcuya spor yapabilme imkanı sunan uluslararası standartlardaki Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezimizde ulusal ve uluslararası dereceler elde eden sporcular yetişmektedir. Dünya Şampiyonu engelli sporcumuz Ali Topaloğlu da buna en güzel örnektir" dedi.

2 BİN KİŞİLİK SPORCU ORDUSU
Canik'in sporda marka haline geldiğine de işaret eden Genç, "Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden ve özellikle genç kızlarımız için idol olan bayan basketbol takımımız, şehrimizi 4 sezondur başarıyla temsil etmektedir. Bu yıl hem Play-Off'lara kaldı hem de Avrupa'ya gitme hakkı kazandı. İnşallah şehrimizi Avrupa'da uluslararası arenada da temsil edecek. Bugün 2 bin civarındaki sporcu ordumuzla Canik ve Samsun adını dünyaya duyuruyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}