HaberlerAnkara haberKEÇMEK'lerde kayıtlar başlıyor

KEÇMEK'lerde kayıtlar başlıyor - Ankara haber

Bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenleri herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın bekleyen Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarında (KEÇMEK) kayıt işlemleri 5 Eylül'de başlıyor. Ders ise Ekim ayında başlayacak.

KEÇMEK'lerde kayıtlar başlıyor

Usta çırak ilişkisinin öğretilerini, modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda birleştiren KEÇMEK merkezlerinde, sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel-konferans gibi organizasyonlar da gerçekleştiriliyor. Kültürel mirasımızı yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK'e sadece Keçiörenlilerden değil, Ankaralılardan büyük talep var.
Emeği üretime dönüştürerek bireysel ve toplumsal gelişime katkı sağlayan 14 tane kurs merkezi ve iki tane de sanat atölyesiyle KEÇMEK bu yıl, 68 branşta kurs açacak. Bireylere artı değer kazandıran KEÇMEK'lerde tüm kurslar ücretsiz olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 'KEÇMEK'lerimize kadınların yanı sıra erkekler de ilgi gösteriyor. Kurslar sosyalleşmeye, arkadaşlık ilişkileri kurmaya vesile olmasının yanı sıra istihdama da katkı sağlıyor. Hatta vatandaşımıza iyi bir terapi aracı da oluyor. Yeni eğitim öğretim döneminde de tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum' ifadelerini kullandı.

KEÇMEK’lerde kayıtlar başlıyorSIRADAKİ HABER
}