HaberlerSamsun HaberleriYüreklere kor düştü

Yüreklere kor düştü - Samsun Haberleri

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Arakan'da yaşanan olaylara ilişkin, ''Budist teröristler tarafından vahşice kurban edilişlerinin görüntüleriyle derinden sarsıldık ve yüreklerimize kor düştü'' dedi

Yüreklere kor düştü

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, il başkanlığında düzenlenen programla partilerle bayramlaştı. Kurban Bayramı'nı buruk geçirdiklerini ifade eden Armutçu, ''Arakan'da yaşanan vahşete 'Kınıyoruz, üzülüyoruz' gibi sözlerle yetinip, bu vahşete karşı ciddi bir yaptırım için bir eylemde bulunmamaları da bizleri daha da üzüyor'' ifadelerini kullandı.

'İSLAM BİRLİĞİ'  AKTİFLEŞTİRİLMELİ

Batı ülkelerinden medet ummanın boş bir hayalden ibaret olduğunu söyleyen Armutçu, ''Sadece 'Kınıyoruz, üzülüyoruz' gibi sözlerle yetinip, bu vahşete karşı ciddi bir yaptırım fiili bir eylemde bulunmamaları da bizleri daha da üzüyor.

Tabi bu sıkıntılar sadece Arakan’la sınırlı değil.
Ne yazık ki; başta Türkiye olmak üzere, Azerbaycan, Doğu Türkistan, Filistin ve daha birçok ülke, ırkçı emperyalizmin kıskacında. Aslında, herkesin barış ve huzur içinde yaşayacağı, sevgi, şefkat ve adâletin hâkim olduğu yeni bir dünya kurmak mümkün.

Bunun için yapılması gereken ayrılmak, parçalanmak değil, birlik olmak.
Bizi biz yapan değerlere daha sıkı bağlanmak.
Gücümüzü birbirimizi yok etmek için değil, birbirimize yardımcı olmak için kullanmaktır.

Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yok.

Bunun için 20 yıl önce 1997'de kurduğumuz ve ne yazık ki 20 yıldır pasif bir durumda bekletilen D-8 İslâm Birliği’nin aktif hâle getirilip,

bütün insanlığa saadet getirmek ve yeryüzünde herkesin hakkını kendisine vermek ideali gerçekleştirilmeli'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}