HaberlerSamsun haberVatandaş balığa doyacak

Vatandaş balığa doyacak - Samsun haber

Av sezonunun başlamasının ardından tutulan ilk balıklar tezgahlarda yerini aldı. Balıkçılar, 'Bu sezon balık bol, vatandaş balığa doyacak' dedi

Vatandaş balığa doyacak

Yaklaşık 4 ay süren denizlerdeki av yasağının 1 Eylül'de kalkmasının ardından tekneler denize açıldı. Tutulan ilk balıkların tezgahlardaki yerini almasıyla balıkçılar bu sezon balığın bol olacağı görüşünde birleşerek, "Vatandaş balığa doyacak" dedi.

BALIKLARI KAYIK ALMIYOR

Av sezonunun verimli başladığını vurgulayan balıkçı Kadir Topal, "Sezon çok güzel başladı, iki bayram birden yaşıyoruz. Fiyatlar ucuz. Mezgit, barbun 5 lira. Etin yeri ayrı balığın yeri ayrı. Bayram bitince ilgi daha da artar. Bu sezon çok güzel balık olacak, balıkları kayık almıyor, o kadar fazla. Vatandaş bu sene bol bol balık yiyecek. Bundan daha aşağı fiyata düşmez" ifadelerini kullandı.

BALIK YİYEN ÇOK YAŞAR

Haftada üç kere balık yenmesi gerektiğini savunan balıkçı Bülent Çakmak, "Av sezonu çok güzel başladı, denizde balık bol. Hamsi, mezgit, palamut, kefal hepsi bol. Somon, alabalık, çupra, levrek de var. Balık yiyen çok yaşar, doktora gitmeye gerek yok. Haftada 3 defa balık yemeli. Bu sene bol bol balık yiyeceğiz, herkes balığa doyacak" şeklinde konuştu.

Berk ASKARSIRADAKİ HABER
}