HaberlerKütahya haberTavşanlılı motosiklet tutkunları İran yollarında

Tavşanlılı motosiklet tutkunları İran yollarında - Kütahya haber

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden 3 motosiklet tutkunu arkadaş, çıkacakları İran yolculuğu için 10 bin kilometre katedecekler.

Tavşanlılı motosiklet tutkunları İran yollarında

Kendilerine Tavşanlı seyyahları adı veren motosiklet tutkunları, yaklaşık 1 yıldan bu yana planladıkları güzergahı gezip görecekler. Yaklaşık 1 ay sürecek seyahat için Gürbulak Sınır Kapısı'ndan geçecek olan 3 arkadaş, İran'da yapacakları seyahat ile Tebriz, Tahran, Hazar Denizi Kıyıları ve Kum şehrinden sonra İsfahan'a geçeceklerini belirttiler.
'İran sınırları içerisinde 6 bin kilometre, toplamda ise 10 kilometrelik yolumuz var' diyen motosiklet tutkunu İsmail Pınar, 'Tebriz, Tahran, Hazar Denizi Kıyıları ve Kum şehrinden sonra İsfahan şehrine daha sonra da güneye inerek Basra Körfezi kıyılarında seyahat ederek 10 bin kilometrelik yolumuzu, sıra dışı herhangi bir sorun yaşamadığımız takdirde, bir ay sonra dönmeyi planlıyoruz' diye konuştu.
Farkındalık oluşturmak adına bu tür etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyleyen Pınar, 'Trafikte biz de varız diyoruz. Biz de çoluk çocuk sahibiyiz, eş sahibiyiz, iş sahibiyiz ama trafikte bizi yok sayıyorlar. Bir çok kaza oldu, birçok ölüm oldu. Bunlar bizlerin canını yakıyor. Bütün derdimiz farkındalık oluşturmak ve bu sürüşümüzde de bu farkındalığı oluşturmak istiyoruz' diyerek motosikletlilerin yollarda fark edilmesi gerektiğini vurguladı.
Otel işletmecisi İsmail Pınar, bobinaj ustası İbrahim Tuncay ve inşaat işleri ile uğraşan Yusuf Ovacıklı dönüş yaptıktan sonra birikimlerini aktaracaklarını ifade etti.

Tavşanlılı motosiklet tutkunları İran yollarındaSIRADAKİ HABER