HaberlerAdana HaberleriÇetin: 'Engelliler için Türkiye'ye örnek olacak tesisleri Adana'ya kazandırdık'

Çetin: 'Engelliler için Türkiye'ye örnek olacak tesisleri Adana'ya kazandırdık' - Adana Haberleri

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, engelliler için Türkiye'ye örnek olacak tesisleri Adana'ya kazandırdıklarını belirterek, 'Onlar için ne yapsak azdır. Herkes bir gün engelli olabilir yani adaydır. Hayatı herkes için yaşanabilir kılmak biz belediye başkanlarının görevidir' dedi.

Çetin: 'Engelliler için Türkiye'ye örnek olacak tesisleri Adana'ya kazandırdık'

Belediye Başkanı Soner Çetin, Hayal Park'ın bitişiğindeki alanda yapılan bölgenin ilk ve tek ücretsiz Engelsiz Yüzme Havuzu'nu ziyaret etti. Uzman eğitmenler eşliğinde hizmet veren Engelsiz Yüzme Havuzu'nda gönüllerince yüzen engelli çocuklar, Başkan Çetin'i havuza gelişinde harmandalı oynayarak karşıladı. Çocuklarla yakından ilgilenen Çetin, engelli çocukların aileleri ile sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Hayalpark Olimpik Açık Yüzme Havuzu'nu dolduran engelliler aile ve arkadaşları ile birlikte mutlu bir şekilde vakit geçirirken, çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

'İnsana dokunabilmek bizi mutlu ediyor'
Engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumda hak etikleri konumu almaları için önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çetin, 'Yüzme sporu engellilerin rahatlıkla yapacağı tek spor. Bu tesiste engelli vatandaşlarımızı yüzme havuzunda buluşturmak, özgüvenlerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamayı hedefledik. Engelli havuzu projemiz bölgede bir ilktir. Biz sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın mutluluğu bize yetiyor' dedi.
Çetin, insana dokunabilmekten mutluluk duyduğunu belirterek, 'Engelli kardeşlerimiz için Türkiye'ye örnek olacak tesisleri Adana'ya kazandırdık. Biz bu anlamda da ilklerin belediyesiyiz. Onlar için ne yapsak azdır. Herkes bir gün engelli olabilir yani adaydır. Hayatı herkes için yaşanabilir kılmak biz belediye başkanlarının görevidir' diye konuştu.

Çetin: "Engelliler için Türkiye’ye örnek olacak tesisleri Adana’ya kazandırdık"

SIRADAKİ HABER
}