HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Baran: 'Yeni hastane 10 yıllık ihtiyaca cevap verecek'

Başkan Baran: 'Yeni hastane 10 yıllık ihtiyaca cevap verecek' - Kocaeli Haberleri

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, yeni devlet hastanesinin ilçenin 10 yıllık ihtiyacına cevap vereceğini belirterek, '2018 yılının sonunda tamamlamayı planlıyoruz' dedi.

Başkan Baran: 'Yeni hastane 10 yıllık ihtiyaca cevap verecek'

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Sağlık Bakanlığı tarafından 2017-2018 yatırım planlamasına alınmayan Körfez Devlet Hastanesi için devreye girmiş, 'Körfez'e yakışmıyor' dediği hastanenin yerine yeni bir hastanenin yapımını belediyenin öz kaynaklarıyla yapma kararı almıştı. Hastane ek binası için hazırlanan ve Selçuklu mimarisi özelliği taşıyan proje için atılan imzalar ve bakanlık tarafından yapılan revizyon sonrası ihale aşamasına gelindi.
Yaklaşık 12 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek olan ek bina, 7 bin metrekarelik alana inşa edilecek ve modern ve tam donanımlı olacak. 12 yatalı yoğun bakım ünitesinin de yer alacağı hastane için projenin revizyondan geçtiğini belirten Başkan İsmail Baran, 'Sağlık Bakanlığı birkaç değişiklik yaptı. Proje için hedefimiz 1-2 içerisinde ihaleye çıkmak. İhale sonrasında çalışmalarımıza hemen başlayacağız. Temelini attıktan sonra da 2018 yılında hastane inşaatını tamamlayarak Sağlık Bakanlığına teslim edeceğiz. Körfez, Türkiye'nin en büyük sanayi ilçesi ve mevcut hastane böyle güzel bir ilçeye yakışmıyordu. Yeni hastane hem Körfez'e yakışacak hem de ilçenin en az 10 yıllık ihtiyacına cevap verecek' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}