HaberlerSivas haberSivas'ın değerleri fuarda tanıtılacak

Sivas'ın değerleri fuarda tanıtılacak - Sivas haber

Sivas'ın sahip olduğu tarihi, kültürel eserleri ve sanayi ürünlerini tanıtmak amacıyla 'Sivas Değerleri' fuarı düzenlenecek.

Sivas'ın değerleri fuarda tanıtılacak

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde valilik, belediye ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (ORAN) destekleri ile gerçekleştirilecek olan fuar 7-10 Eylül tarihleri arasında Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezinde açılacak. Açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak.
Özellikle Sivas'ta ve Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) üretilerek, dünyanın dört bir tarafına ihracat edilen ürünler bu fuarda sergilenecek. Şehirde farkındalık oluşturmak ve ekonomiye katkı sunmak amacıyla düzenlenecek fuar hakkında bilgi veren STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım,'Sivas'ımızı her alanda marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas'ta üretim yapan firmalarımız, onlarca ülkeye ürün satışı yaparak, ilimizi, bölgemizi ve ülkemize katma değer sunmaktadır. Otomobil yan sanayi, savunma sanayi, inşaat, gıda, kozmetik, mobilya, tekstil, çimento, mermer, travers başta olmak üzere birçok ürün Sivas'ta üretilerek, dünya pazarındaki yerini almaktadır. Bu ürünlerimizi ilimizde ve ülkemizde de tanıtımı yapmak amacıyla 'Sivas Değerleri' fuarını düzenleyeceğiz' dedi.
Fuarın, yurt genelinde bölge hakkında farkındalık yaratarak, ticari işbirliklerin ve yeni yatırımların önünü açmak, yeni pazarlar ve yeni hedeflerin oluşmasına da katkı sunması hedefleniyor. Sanayi ve ticaret önderlerinin, kurum ve kuruluşlarının yer alacağı organizasyonda Sivas'ın sanayi ve ticari profili belirlenecek. Sivas'ın sanayi ve ticaret rehberi katalog ve CD haline getirilerek, yurt geneline ve yurtdışı ticaret ateşelikleri ve müşavirliklerine gönderilecek.SIRADAKİ HABER
}