HaberlerTekirdağ HaberleriTekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Karakoç: 'Soruşturmalar son surat sonuçlandırılıy

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Karakoç: 'Soruşturmalar son surat sonuçlandırılıy - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ Barosu Başkanlığı tarafından düzenlenen adli yıl açılış töreninde konuşan Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, FETÖ darbe girişimi nedeniyle yoğun mesai yaptıklarını ifade ederek, 'Başlayan soruşturmalar son surat sonuçlandırılıyor. Diğer yargılama süreçleri de başladı. Yargılama süreçleri de biran önce neticelenip milletimizin

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Karakoç: 'Soruşturmalar son surat sonuçlandırılıy

Tekirdağ Barosu Başkanlığı tarafından Valilik Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen adli yıl açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Tekirdağ Baro Başkanı Avukat Erhan Sezer'in yanı sıra çok sayıda avukat katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile devam etti.

'Başlayan soruşturmalar son surat sonuçlandırılıyor'
Karakoç törende yaptığı konuşmada, '2017-2018 adli açılış yılı vesilesi ile bir araya geldik, herkese hayırlı olsun. Geçen yıl malum hain FETÖ darbe girişimi nedeniyle gerek bizler gerek yargının diğer çalışanları, avukatlar olarak sizler yoğun mesai yaptı. Bu süreç yoğun bir şekilde 1 yıl boyunca devam etti. Bu süreç yine devam ediyor. Başlayan soruşturmalar son surat sonuçlandırılıyor. Diğer yargılama süreçleri de başladı. Yargılama süreçleri de biran önce neticelenip milletimizin beklediği bu hainlerin cezalarını görecekleri günler yakındır' diye konuştu.
Tekirdağ Baro Başkanı Avukat Erhan Sezer de 2017-2018 adli yılın herkese hayırlı olmasını dileyerek, '2017-2017 adli yılımızı toplumsal huzur ve güvenimizi tehdit eden büyük sorunlarla açıyoruz. Uzun yıllardır ülke gündemini hukuk, adalet tartışmaları oluşturuyor. Tüm bu sorunların çözümü ise samimi olarak çözümü istemek ve evrensel hukukun insanlık tarihi boyunca kazandığı değerleri bilmek ve kabullenmek ile mümkündür. Hukuk ve adalet sisteminin sorunları vardır ama bunlar çözümsüz değildir' dedi.
Tören konuşmaların ardından sona erdi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Karakoç: "Soruşturmalar son surat sonuçlandırılıy

SIRADAKİ HABER
}