HaberlerAdana HaberleriYüreğir'de Kurban Bayramı temizliği

Yüreğir'de Kurban Bayramı temizliği - Adana Haberleri

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin Yüreğirli vatandaşların rahat etmesi için Kurban Bayramı boyunca tam gün çalışarak oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçtiğini söyledi.

Yüreğir'de Kurban Bayramı temizliği

Başkan Çelikcan, Kurban Bayramı boyunca kurban kesim yerlerinin temizliğine özen gösteren ekiplerin oluşan kurban atıklarını sürekli temizleyerek çevreye yayılmasını ve kötü görüntü oluşmasına izin vermediğini, bunun yanı sıra mahalle araları ve caddelerde de sürekli temizlik yapılarak çevreyi rahatsız eden kötü görüntülerin önüne geçtiğini ifade etti.
Havaların çok sıcak olması ve Kurban Bayramının da yaz ayına denk gelmesi nedeniyle kurban atıklarının kısa sürede çevreye zarar verecek hale geldiğini belirten Çelikcan, 'Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz düzenli bir çalışma yaparak Yüreğir halkına temizlik konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmamışlardır. Konteyner yıkama aracı ilçede bulunan bütün çöp konteynerlarını ilaçlı su ile yıkayarak kurban dolayısıyla oluşan kokuların önüne geçildi. Böylece çevreyi rahatsız eden bütün olumsuzlar da ortadan kaldırıldı' dedi.
Yüreğir'de bulunan kurban satış noktalarının da ekiplerce dezenfekte edildiğini, ilaçlı su ile yıkanıp kireç dökülen kurban satış alanlarının temiz hale getirildiğini vurgulayan Çelikcan, vatandaşın rahat ve huzuru için çalıştıklarını kaydetti.

Yüreğir’de Kurban Bayramı temizliği

SIRADAKİ HABER
}