Haberlerİstanbul haberSarıyer'de boğulan genç kız duvağıyla uğurlandı

Sarıyer'de boğulan genç kız duvağıyla uğurlandı - İstanbul haber

Sarıyer Kumköy'de dün girdiği denizde boğulan 19 yaşındaki Gaye Koçtürk son yolculuğuna uğurlandı. Arkadaşlarının ve yakınlarının sinir krizleri geçirdiği cenazede gözyaşları sel oldu. Babasının da katıldığı cenazede, genç kızın tabutuna duvak konulması yürekleri dağladı.

Sarıyer'de boğulan genç kız duvağıyla uğurlandı

Sarıyer Kumköy Baykent Plajı'nda dün dayısı, kuzeni ve komşusu ile denize giren ve dalgaların arasında kaybolduktan yaklaşık 2 saat sonra cansız bedenine ulaşılan üniversite hazırlık öğrencisi Gaye Koçtürk'ün cenaze namazı öğle namazını müteakip Kağıthane Hamidiye Ulu Camii'nde kılındı. Cenazeye, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, annesi Ebru Nural, babası Ramazan Koçtürk, dayısı Gültekin Nural ile genç kızın akrabaları, yakınları ve arkadaşları katıldı.

Arkadaşları ve yakınları sinir krizleri geçirdi
Genç kızın cenazesi camiye beklendiği esnada arkadaşları ve yakınları birbirlerine sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Namaz vakti yaklaştığı esnada genç kızın cenazesi camiye getirildi. O esnada tabutu gören arkadaşları ve yakınları sinir krizleri geçirdi. Onları ise yine yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Camiye getirilen tabutun üzerine Türk bayrağı da serildi.

Tabutuna duvak serilmesi yürekleri dağladı
Cenaze aracından tabutu alan yakınları caminin avlusuna götürdü. Tabutun başında arkadaşları dua ederek gözyaşı döktü. Yakınlarının tabutun üzerine duvak sermesi ise yürekleri dağladı. Duvağı gören arkadaşları tabuta sarılarak ağladı. Koçtürk için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye annesinden ayrı yaşadığı öğrenilen baba Koçtürk de katıldı. Ayakta durmakta güçlük çeken babaya yanındakiler destek oldu. Babanın tabut başında gözyaşı döktüğü esnada ise sinirlenen dayısı Nural'ı çevredekiler uzaklaştırdı.

Annesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü
Cenaze namazının kılınmasının ardından dua edilerek helallik alındı. Ardından genç kızın tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına götürüldü. Cenaze araca koyulduktan sonra anne Nural, tabuta sarılarak gözyaşı döktü ardından araca bindirildi. Annenin aracın içerisinde arkasını dönüp tabuta bakması yürekleri sızlattı. Genç kızın cenazesi Yeni Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.SIRADAKİ HABER
}