HaberlerMersin HaberleriBaşkan Tuna, Yaşlı Bakım Merkezi'nde kalan yaşlılarla buluştu

Başkan Tuna, Yaşlı Bakım Merkezi'nde kalan yaşlılarla buluştu - Mersin Haberleri

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Çağdaşkent Mahallesi'nde bulunan Dr. Selahattin Palamut Yaşlı Bakım Merkezini ziyaret ederek, burada kalan yaşlılarla buluştu.

Başkan Tuna, Yaşlı Bakım Merkezi'nde kalan yaşlılarla buluştu

Kurban Bayramı dolayısıyla Kansere Gülümse Derneği ile birlikte gerçekleştirilen ziyaret sırasında yaşlı bakım merkezinde kalan yaşlıların ellerini öperek bayramlarını kutlayan ve çiçek veren Başkan Tuna, odaları da tek tek gezerek, yaşlılarla sohbet etti.
Büyükleriyle bayram sevincini paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tuna, yaşlılara sevgi ve saygının Türk örf ve adetlerinde en önemli unsur olduğuna vurgu yaptı. Tuna, 'Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Onlara sahip çıkmak ve yanlarında olmak tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Yaşlılarımızın ellerini öptük ve hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bizlerde emeği olan ve minnet borcumuzu asla ödeyemeyeceğimiz büyüklerimizin her zaman yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz' dedi.

Başkan Tuna, Yaşlı Bakım Merkezi’nde kalan yaşlılarla buluştu

SIRADAKİ HABER
}