HaberlerZonguldak haberKdz. Ereğli seyir terasından kuş bakışı görülebilecek

Kdz. Ereğli seyir terasından kuş bakışı görülebilecek - Zonguldak haber

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından Sarıkorkmaz Mahallesi tepesine seyir terası ve dinlenme alanı projesi yapıldı.

Kdz. Ereğli seyir terasından kuş bakışı görülebilecek

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçenin Sarıkorkmaz Mahallesi'nde yapımına bir süre önce başladıkları seyir terası ve doğal dinlenme alanı projesinin yüzde 80 oranında tamamlandığını söyledi. Kdz. Ereğli ilçesinin doğal güzelliklere sahip ender yerlerden bir tanesi olduğunu dile getiren Başkan Uysal 'İnsanlarımızın Ereğli ilçemizin güzelliğini seyir terasından daha güzel görmeleri için arkadaşlarımızla birlikte düşündüğümüz projeyi hayata geçirdik. Şu anda Sarıkorkmaz Mahallesi, Erdemir Lojmanları dediğimiz bölgenin üst kısmında seyir terasımızı yaptık, ufak tefek işleri kaldı. Yine seyir terasının etrafını temizleyip buralara ailelerimizin hem piknik yapmaları hem de dinlenmeleri için oturma banklarının da olduğu alanlar oluşturduk. Burada yürüyüş ve gezi alanları da olacak. Gerek o bölgede yaşayan vatandaşlarımız ve gerekse diğer yerlerden gelecek insanlarımız burada gelip hep güzel manzarayı izleyecek hem de ağaçların ve yeşilliklerin arasında dinlenebilecek' dedi.
Başkan Uysal hayata geçirdikleri projenin hem Sarıkorkmaz Mahallesi halkına hem de Ereğli'ye hayırlı olmasını dileyerek bu tür güzel projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kdz. Ereğli seyir terasından kuş bakışı görülebilecekSIRADAKİ HABER
}