HaberlerBalıkesir haberBalıkesir, tarihin altın sayfalarında yerini aldı

Balıkesir, tarihin altın sayfalarında yerini aldı - Balıkesir haber

Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü vesilesiyle mesaj yayımlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 'Balıkesir'imiz Kurtuluş Savaşı kahramanlarının miras bıraktığı Kuvayi Milliye ruhunu ilelebet yaşatacaktır' dedi.

Balıkesir, tarihin altın sayfalarında yerini aldı

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 6 Eylül Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Balıkesir'i işgalden kurtararak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtuluşu için canını ortaya koyan kahramanların her biri rahmet ve minnetle anan Başkan Yücel Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi, 'Balıkesir, Milli Mücadelede ateşinin ilk yakıldığı şehir olmasının yanı sıra düzenlemiş olduğu kongreler ve Kuvayi Milliye ruhuyla; ülkemizin bağımsızlığını elde etmesinde etkin bir vazife üstlenerek, onurlu bir duruş sergilemiştir' dedi.
'Balıkesir, tarihin altın sayfalarında yerini aldı'
Başkan Yılmaz sözlerinin devamında, 'Ülkesi için canını feda etmeye hazır olan Balıkesir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı bağımsızlık yürüyüşünde işgalci kuvvetleri büyük bir bozguna uğratarak tarihimizin altın sayfaları arasında yerini almıştır. Kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran Türk Milleti; bugün de birlik ve beraberlik içerisinde istikbal mücadelesini başarıyla sürdürmektedir' şeklinde ifade etti.
'Hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyorum'
Başkan Yılmaz, 'Bu vesileyle Balıkesir'imizin ve ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Balıkesir'imiz Kurtuluş kahramanlarının miras bıraktığı Kuvayi Milliye ruhunu ilelebet yaşatacaktır. Tüm hemşehrilerimizin 6 Eylül Kurtuluş Günü'nü kutluyorum. dedi'SIRADAKİ HABER
}