HaberlerBursa haberİnegöl Kurtuluş Gününü kutlamaya hazırlanıyor

İnegöl Kurtuluş Gününü kutlamaya hazırlanıyor - Bursa haber

İnegöl, 6 Eylül 2017 Çarşamba günü düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümünü kutlayacak.

İnegöl Kurtuluş Gününü kutlamaya hazırlanıyor

İnegöl Belediyesi, 6 Eylül İnegöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü için coşkulu bir program hazırlarken, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 'Zorlu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde birlik ve beraberliğimizi koruyarak birbirimize daha fazla kenetlenip, düzenlenecek programlara mümkün olduğunca katılalım.
İnegöl'ün kurtuluş günü dolayısıyla bütün şehitlerimizi ve bu kurtuluşta emeği geçen büyüklerimizi minnet, rahmet ve şükranla yad ediyorum. İnegöl, tarihe adlarını altın harflerle yazdıran kahramanlarımızın canlarını hiçe sayarak vatan için, ezanların dinmemesi için verdikleri bu onurlu mücadele sonrası 6 Eylül 1922 tarihinde Şükrü Naili Paşa önderliğindeki Türk askerleri tarafından kurtarılmıştır' ifadelerini kullandı.
İnegöl'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümünde yapılacak kurtuluş şenliklerinin programına ilişkinde bilgi veren Aktaş, 'Kurtuluş şenliklerimiz sabah saat 09.30'da heykel önünde çelenk sunumu ile başlayacak. Akabinde, İstiklal Marşımız ve bayrağımızın göndere çekilmesi, ardından şehitlik ziyaretimiz olacak. Şehitlik ziyareti sonrası Protokol üyeleri ile birlikte Garnizon Komutanımızı askerlik şubemizde ziyaret edeceğiz. Akşam 19.00 da ise kortej yürüyüşümüz olacak. Yürüyüşün akabinde heykel önünde Mehter Takımı konseri ve ardından Bursa Kılıç Kalkan Ekibi ile İnegöl Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini gerçekleştirecekler.7 Eylül 2017 Perşembe Günü ise Irmak Akçay'ın sunumu, Belediye tiyatro topluluğumuzun tiyatral gösterileriyle İnegöl'ün Kurtuluşu programı 20:30'da Müze Konferans Salonunda gerçekleştirilecek' dedi.SIRADAKİ HABER