HaberlerAdıyaman haberBaşkan Sitil'den avcılara uyarı

Başkan Sitil'den avcılara uyarı - Adıyaman haber

Adıyaman Avcılar ve Balıkçılar Dernek Başkanı Mehmet Sitil, av sezonun başlamasıyla birlikte avcılara kurallara uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Başkan Sitil'den avcılara uyarı

Adıyaman Avcılar ve Balıkçılar Dernek Başkanı Mehmet Sitil, geçtiğimiz ay itibariyle kara avcılığında bıldırcın avının başladığını belirterek, su avcılığının da başladığını söyledi.
Mehmet Sitil avcılara uyarıları uyararak, 'Av sezonu geçtiğimiz ay başladı. Bölgelere göre avcılık var. Dernek üyelerimize avlak alanlarını kendilerine anlattık. Bıldırcın avı başladı. Daha sonra keklik ve ördek avı başlayacak. Kazasız belasız bir av sezonu diliyorum. Balık avcılığı da başladı. Tor ve olta atılır. Her silahı olan avlanamaz. Av belgesi olacak. Belgelerinin tam olması lazım. Avlanma pulu olacak. Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri av serbest, diğer günler yasaktır. Belirtilen bölgelerde belirtilen limitin üzerinde av yasaktır. Avcılarımızın özellikle av yaptıkları esnada köylüleri rahatsız etmeden, ekinlerine zarar vermeden avlanmalarını itiyoruz.Bu sezon iyi bir av sezonu geçireceğimizi ümit ediyorum' dedi.SIRADAKİ HABER
}