HaberlerTekirdağ haberKırsal mahallelerde altyapı sorunları çözülüyor

Kırsal mahallelerde altyapı sorunları çözülüyor - Tekirdağ haber

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesi kırsal mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda Kabahöyük, Kadriye, Tatarlı ve Çene Mahallelerinin altyapı sorunları çözülüyor.

Kırsal mahallelerde altyapı sorunları çözülüyor

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yatırım yapılan mahallerde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi ve onların görüşlerini dinledi.
Genel Müdür Başa incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, '20 Temmuz 2017 tarihinde temel atma töreninin yapılmasıyla birlikte başlanılan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kısa bir süre geçmesine rağmen işin yüzde 40'ı tamamlanmıştır. Şu ana kadar iş kapsamında yapılacak olan 21 bin 900 metre kanalizasyon hattının 10 bin 300 metresi, 6 bin 150 metre içme suyu hattının da 600 metresi tamamlanmıştır. Ayrıca Tatarlı Mahallesine 100 metreküplük 1 adet içme suyu deposu inşa edilecektir. Hızla devam eden Hayrabolu İlçesi Muhtelif Mahalleler (Kabahöyük, Kadriye, Tatarlı ve Çene) İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatının sözleşme üzerindeki bitiş tarihi 13 Ocak 2018 olmasına rağmen, 2017 yılının Kasım ayı içinde bitirilmesi planlanmaktadır' dedi.
TESKİ'nin bu iş haricinde Hayrabolu ilçesi Kadriye Mahallesinin de içme suyu problemini çözdüğünü belirten Dr. Başa, 'Kadriye Mahallesinin içme suyu Ergene Havzasından temin ediliyordu. Temin edilen su standart değerler arasında değildi. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve Kadriye Mahallesine sağlıklı içme suyu vermek amacıyla, Tekirdağ Geneli Muhtelif Mahalleler İçme Suyu, Kanalizasyon, Yağmur Suyu ve Yol Kaplama Yapım İşi kapsamında 8 bin 300 metre içme suyu ana isale hattı imalatı yapıldı. İçme suyu ana isale hattı Danişment ve Kadriye Mahallesi arasına döşendi. Danişment Mahallesinden temin edilen sağlıklı içme suyu yapılan ana isale hattı ile Kadriye Mahallesine iletilmiş olduk' diye konuştu.

Kırsal mahallelerde altyapı sorunları çözülüyorSIRADAKİ HABER
}