HaberlerSamsun HaberleriTürk Sağlık Sen Samsun Başkanı Çakmak: 'Vebalini ödeyemezler'

Türk Sağlık Sen Samsun Başkanı Çakmak: 'Vebalini ödeyemezler' - Samsun Haberleri

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Salıpazarı Devlet Hastanesi'nde 2 hemşireye yönelik darp olayının çok üzücü olduğunu ifade ederek, ''Sorumlular, sağlık çalışanlarının vebalini ödeyemez' dedi

Türk Sağlık Sen Samsun Başkanı Çakmak: 'Vebalini ödeyemezler'

Türk Sağlık Sen Samsun Şube BaşkanıErdoğan Çakmak, Salıpazarı Devlet Hastanesi'nde, hasta ve hasta yakınları tarafından darp edilen hemşirelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çakmak, ''Eylemse eylem yaptık, sesimizi duyurmaya çalıştık. Daha ne yapmamız gerekli? Sözün bittiği yerdeyiz'' ifadelerini kullandı.

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Önce hasta daha sonra hasta yakınlarının hemşireye saldırdığını söyleyen Çakmak, ''Bayramın üçüncü gününde, engelli bir vatandaşımız sağlık hizmeti alırken müşahede odasına sedyeyle taşınması esnasında 2 hemşiremiz maalesef darp edildi. Hemşire arkadaşlarımızın ifadesine göre, bir hemşiremiz aldığı darbeyle yatağa düştü ve diğer hemşiremiz de bir anda onlarca kişinin saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar var. Artık konuyla ilgili ne diyeceğimizi bilemiyorum. Sorumlular sağlık çalışanlarının vebalini ödeyemez ve onların günahının altında ezilir. Yetkili sendika olayın olduğu gün hastaneye gitmiş ancak biz bunu da anlamıyoruz. Şiddet yasası için çabalarken gerekli adımı atamıyorlar. Eylemse eylem yaptık, sesimizi duyurmaya çalıştık, herkesi istifaya çağırdık. Daha ne yapmamız gerekli? Artık sözün bittiği yerdeyiz. Şiddete uğrayan çalışanlarımızla ilgili konuşmaktan, hak aramaktan bıktık. Sağlık çalışanlarının çıkarlarının acil biçimde korunması gerekli. Bunun için herhangi bir para da gerekmiyor, sadece yasa çıkmalı. Bu olayların yapanın yanına kar kaldığı sürece, devam edecektir. Siyasetçiler sağlık çalışanlarını seçim malzemesi yapmaktan vazgeçmeli'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}