HaberlerSamsun haberSamsun Valisi Kaymak: 'Bu işte FETÖ'nün parmağı var'

Samsun Valisi Kaymak: 'Bu işte FETÖ'nün parmağı var' - Samsun haber

Samsun Valisi Osman Kaymak, Tunceli'de görev yaparken asker ve polis bir suçluyu takip ettiğini, 5-6 ay hazırlık yapıp tutuklanması beklediğini belirterek, 'Bir de bakmışsınız serbest kalmış. Burada FETÖ'cülerin etkisi olduğunu düşünüyorum' dedi.

Samsun Valisi Kaymak: 'Bu işte FETÖ'nün parmağı var'

Yeni adli yılın açılışı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardındanSamsun Adalet Sarayı yerleşkesindeki Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'nda program düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, yeni adli yılın hayırlı olmasını temenni etti.

VARLIK YOKLUK MÜCADELESİ

Samsun Valisi Kaymak, burada yaptığı konuşmada, yeni adli yılın hayırlı olması temennisinde bulundu. Hakim ve savcılara, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'cülerin kısa sürede tutuklanmaları için aldıkları hızlı kararları nedeniyle teşekkür eden Kaymak, adaletin sağlanmasında yargının önemine işaret etti. Tunceli Valiliği yaptığı dönemde yaşadıklarına değinen Kaymak, "Tunceli'de görev yaparken asker, polis bir suçluyu takip ediyorsunuz. 5-6 ay bir hazırlık yapmışsınız tutuklanmasını bekliyorsunuz. Bir de bakmışsınız serbest kalmış. Bu asker polisin moralini bozuyor. Burada FETÖ'cülerin etkisi olduğunu düşünüyorum. Onlara sorduğumuzda, 'polis iyi çalışmadı, deliller oluşmadı.' Bu olay terörle mücadeleyi ne kadar zaafa uğrattıklarını gösteriyor. Ama arkadaşlar şunu gördük ki başka ülkemiz yok. Ülkemiz şu anda varlık yokluk mücadelesi veriyor. 15 Temmuz sürecinde hakim, savcı arkadaşlarımıza, hızlı bir şekilde, darbeye katılan kişilerin tutuklanmasındaki dirayetleri için teşekkür ediyorum. Onları tebrik ediyorum."

YARGIDA AKSAKLIK YOK

Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun ise 15 Temmuz darbe girişiminden sonra üçte bir oranında hakim ve savcılarının görevine son verildiğini ancak bu sürede yargıda herhangi bir aksaklık olmadığını söyledi.

Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver de yeni adli yılın Türk milletine ve toplumun esenliği için uğraş veren tüm hukukçulara hayırlı olmasını diledi.

Tayfur KARASIRADAKİ HABER
}