HaberlerSamsun haberAK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: 'Kamplaşmadan uzak kalınmalı'

AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: 'Kamplaşmadan uzak kalınmalı' - Samsun haber

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 'Hukuk devletinin yaşatılabilmesi için yargının her türlü taassuptan ve kamplaşmadan uzak kalması şarttır. Bu tarafsızlık içinde Türk yargısının gücünü sadece milletimizden ve hukuktan almaya devam edeceğine inancım tamdır' dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: 'Kamplaşmadan uzak kalınmalı'

AK Parti Samsun MilletvekiliOrhan Kırcalı, yeni adli yılın açılışı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Türkiye'nin özellikle son 16 yılda gerçekleştirdiği reformlar ve yatırımlarla, 2023 hedefine emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Kırcalı, "Bu kararlık ülkemizi hedeflerimize taşıyacaktır. Demokratik standartların yükseltilmesi, insan hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, adaletin hızlı bir şekilde tecellisinin sağlanması amacıyla da önemli reformlar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir" dedi.

TARAFSIZLIK ÇOK ÖNEMLİ

Kırcalı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın pek çok kez önemini vurguladığı gibi, hukuk devletinin yaşatılabilmesi için yargının her türlü taassuptan, gruplaşmadan, siyasi ve ideolojik kamplaşmadan uzak kalması şarttır. Bu tarafsızlık içinde Türk yargısının gücünü sadece milletimizden ve hukuktan almaya devam edeceğine inancım tamdır."SIRADAKİ HABER
}