HaberlerKilis haberKurban Bayramı'nı ülkelerinde geçiren Suriyelilerin Türkiye'ye dönüşü sürüyor

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçiren Suriyelilerin Türkiye'ye dönüşü sürüyor - Kilis haber

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, Kurban Bayramı'nı geçirmek için gittikleri ülkelerinden dönüyor.

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçiren Suriyelilerin Türkiye'ye dönüşü sürüyor

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden 15-30 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı'nı geçirmek için ülkelerine giden 53 bin 798 Suriyelinin Türkiye'ye dönüşü sürüyor.
Fırat Kalkanı Harekatıyla huzur ve güven ortamının sağlandığı Halep'in Azez, Çobanbey, El Bab, Cerablus ilçeleri ile Mare, Soran, Aktarin kasabaları ve köylerinde yakınlarını ziyaret eden Suriyeliler, Türkiye'ye dönmeye devem ediyor. Ülkelerinde bayramı geçiren Suriyeliler, Türkiye'ye gelmek için Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesi Babul Selam Sınır Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturuyor.
Suriyelilerin Türkiye'ye girişlerinde eşyaları arandıktan sonra, Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından işlemleri yapılıyor. Suriyeliler, otobüslerle Öncüpınar Sınır Kapısı'nın Türkiye tarafına getiriliyor.
Bayram ziyareti kartını teslim eden Suriyeliler, Türkiye'de yaşadıkları şehirlere gidiyor. Ülkelerine giden Suriyelilerin 15 Ekim tarihine kadar Türkiye'ye dönmeleri gerektiği bildirildi.

Kurban Bayramı’nı ülkelerinde geçiren Suriyelilerin Türkiye’ye dönüşü sürüyorSIRADAKİ HABER
}