HaberlerManisa HaberleriTurgutlu Belediye meclisi 'İyi ki varsın Eren' dedi

Turgutlu Belediye meclisi 'İyi ki varsın Eren' dedi - Manisa Haberleri

Trabzon'un Maçka ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 16 yaşındaki Eren Bülbül'ün ismi, Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki bir sokağa verildi.

Turgutlu Belediye meclisi 'İyi ki varsın Eren' dedi

Bir vatandaşın talebi üzerine Turgutlu Belediye Meclisi gündeminde görüşülen sokak ismi değişikliği talebi, MHP ve AK Parti'li meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Sokak isminin değişikliği Manisa Büyükşehir Belediyesine oy birliği ile sevk edildi.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin şehit Bülbül'e olan saygı ve minneti bu vesile yerine getirmeyi ve unutturmamayı hedeflediklerini söyledi. Meclisin duyarlılığına teşekkür eden Başkan Şirin, şehitler konusunda Turgutlu'nun hassas bir yaklaşım içerisinde olduğunu ifade etti. Başkan Şirin, 'Duyarlı bir ağabeyimizin dilekçesi ile bu bize iletildi. Daha önce Bülbül Sokak olan sokağımıza, Eren Bülbül olarak bir ek yapılarak şehidimize duyduğumuz o saygı ve minnet borcumuzun bir karşılığı olarak Turgutlu'da isminin yaşaması, yaşatılması noktasında vatandaşımızın bu duyarlı davranışını meclis gündemimize taşıdık. Meclis üyelerimizin oy birliği ve tam desteği ile Eren Bülbül'ün isminin Turgutlu'da bir sokakta yaşatılması gerçekleştirilmiş oldu. Bu konuda meclis üyelerimizin duyarlılıklarına teşekkür ederim. Bu vesile ile şehidimize Allah'ran rahmet, ailesinde sabır ve baş sağlığı diliyorum.' dedi.

Turgutlu Belediye meclisi "İyi ki varsın Eren" dedi

SIRADAKİ HABER
}