HaberlerAydın HaberleriKöşk'te kurtuluş coşkusu

Köşk'te kurtuluş coşkusu - Aydın Haberleri

Yunan mezaliminin en şiddetli yaşandığı yerlerden biri olan Aydın'ın Köşk ilçesinde ilçenin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 6 Eylül günü yaklaşık 60 yıldır aynı heyecanla kutlanıyor. Zulmün sembolü haline gelen ve yurdu işgal eden düşmanlar tarafından onlarca kişinin asıldığı Kocaçınarın yanındaki meydanda gerçekleştirilen Kurtuluş günü etki

Köşk'te kurtuluş coşkusu

Köşk'ün Düşman işgalinden kurtuluşunu 95. yıl dönümü Köşk Cumhuriyet Meydanında kutlandı. Törene Köşk Kaymakamı Serdar Kaya, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumunun ardından halka hitap eden Köşk Belediye Başkanı Rifat Kadri Kılınç, 'Çanakkale Ruhu 1915'te nasıl bu aziz millete yeniden başlama birlikteliği aşkını yaşattı ise Köşk'ün kurtuluşu da aynı ruhun zaferi olmuştur. Bizler şehitlerimizin fedakarlıklarıyla kazanılan ve emanetçisi olduğumuz bu vatan topraklarını, kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alarak milletçe hep birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz. Kurtuluşunun 95. yılında bu vatan topraklarında yüzlerce şehidi rahmet ve minnetle yad ediyor; Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahraman Kuva-yi Milliye Erlerimizi, Efelerimizi, kadını ve erkeğiyle Efe Ruhlu milletimizi, kahraman gazilerimizi şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum' ifadelerini kullandı.
Yöresel halk oyunları gösterilerinin sunulduğu etkinlikte 95 yıl önce yaşanan zulmü anlatan şiirler de okundu. Törende 6 Eylül Okulu öğrencisi Hatice Yağız'ın okuduğu 'Vatan' şiiri ise herkesi duygulandırdı.

Köşk’te kurtuluş coşkusu

SIRADAKİ HABER
}