Haberlerİstanbul Haberleri10 bin çocuk portatif havuzlarda yüzme öğrendi

10 bin çocuk portatif havuzlarda yüzme öğrendi - İstanbul Haberleri

Yaz tatilini çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici hale getirmeyi amaçlayan Küçükçekmece Belediyesinin, portatif havuzlarda ücretsiz yüzme kursları sona erdi.

10 bin çocuk portatif havuzlarda yüzme öğrendi

6-14 yaş arası Küçükçekmeceli çocukların yararlandığı yüzme kurslarına bu yıl da ilgi büyüktü. 11 okulun bahçesine kurulan portatif havuzlarda bu sezon 10 bin çocuk yüzme öğrenirken, binlerce çocuk ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitime katılarak keyifli vakit geçirdi.

'Küçükçekmecelilerin ilgisine teşekkür ederim'
Portatif havuzları, özellikle tatil yapamayan çocuklar için hayata geçirdiklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 'Yaz boyunca çocuklarımız havuzlarda eğlenerek ve öğrenerek keyifli zamanlar geçirdi. Burada kaynaşma imkanı bulurken, sokağın tehlikelerinden de korundular. Bu anlamda çocuklarımız kadar ailelerimizi de mutlu ettiğimize inanıyorum. İlgi gösteren tüm Küçükçekmecelilere teşekkür ederim' diye konuştu.
Üç ayı aşkın sürede tamamlanan yüzme yaz kursları sonunda sporculara, seviyelerine uygun yarış düzenlenirken, yarışlarda dereceye giren sporculara da madalya ve sertifikaları verildi.

10 bin çocuk portatif havuzlarda yüzme öğrendi

SIRADAKİ HABER
}