HaberlerKayseri haberBilim ve Sanat Merkezi'ndeki öğretmenler için Türkiye'de ilk defa bir çalıştay d

Bilim ve Sanat Merkezi'ndeki öğretmenler için Türkiye'de ilk defa bir çalıştay d - Kayseri haber

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Kasım 2016 çağrısı kapsamında desteklenmesine karar verilen 'Bilim ve Sanat Merkezleri Fizik Öğretmenleri Astronomi Eğitimi ve Uygulamaları' başlıklı projenin açılış töreni Erciyes Dağı'nda bir otelde gerçekleştirildi.

Bilim ve Sanat Merkezi'ndeki öğretmenler için Türkiye'de ilk defa bir çalıştay d

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ulusoy, Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyeleri ile 47 farklı İlden gelen 50 kişiden oluşan BİLSEM Fizik ve Fen Bilgisi Öğretmenleri katıldı.
Proje Çalıştayında konuşan Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük; bilimin geçmişten günümüze kadar oldukça büyük bilgi birikimine sahip olduğunu, bu birikimin gelecek nesillere aktarmanın çok önemli olduğunu ve bu aktarımı yapmada öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.
Bilim ve Sanat Merkezlerindeki öğretmenleri eğitmek amacıyla yapılan bu çalıştayın Türkiye'de bir ilk olduğunu ve bu çalıştaya 47 farklı şehirden BİLSEM merkezlerinde görev yapan 50 Fizik ve Fen Bilgisi öğretmenlerin katıldığını söyledi.
Proje Çalıştayında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 'TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görülen bu projenin Ülkemi genelinde 6 projeden biri olması, ayrıca kazanan diğer 5 projenin üniversiteler tarafından yürütülürken sadece bu projenin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı kurumumuz olan Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülüyor olması bizi son derece gururlandırmıştır' dedi.
Elmalı, 'Yürüttüğümüz bu projeye Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden Yüksek Lisans ve doktora öğrencilerinden 5 eğitmen ve rehber destek vermektedir.
47 faklı ilden gelen 50 kişiden oluşan BİLSEM Fizik ve Fen Bilgisi Öğretmenlerine; 06-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Erciyes Dağında, Kayseri Bilim Merkezinde bulunan Türkiye'nin en büyük gökevi olan Planatoryumda ve Erciyes Üniversitesi UZAYBİMER' de gerçekleştirecekleri etkinlikler için başar diliyorum' diye konuştu.SIRADAKİ HABER
}