HaberlerSamsun HaberleriSamsun-Çarşamba Havalimanı ne zaman açılacak?

Samsun-Çarşamba Havalimanı ne zaman açılacak? - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, onarım çalışması devam eden Samsun Çarşamba Havalimanı'nda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Kaymak, yetkililerden onarım için belirtilen 3 aylık sürede havalimanının açılması için de söz aldı.

Samsun-Çarşamba Havalimanı ne zaman açılacak?

Samsun ValisiOsman Kaymak, pistinde 19 cm çökme yaşandığı için 8 ağustos 2017 tarihinde hizmete kapatılarak onarım çalışması başlananSamsun-Çarşamba Havalimanı'nda incelemelerde bulundu.

KASIM AYINDA AÇILACAK

Beraberindeki heyetle havalimanında devam eden çalışmalar hakkında Samsun-Çarşamba Havalimanı Müdürü Hamit Anıl ve teknik ekiple görüşen Vali Kaymak, sahada da incelemelerde bulundu. Vali Kaymak, teknik ekipten Samsun gündeminde sıkça tartışılan havalimanının kapalı kalma süresiyle de ilgili söz aldı. Buna göre, daha önce kapalı kalacağı süreyle ilgili birçok tarihin verildiği Samsun Çarşamba Havalimanı, en son verilen takvim doğrultusunda 3 ay kapalı kalacak ve pistin tadilatıyla birlikte terminal binası da yenilenecek. Yılda 1 milyon 700 bin yolcunun kullandığı havalimanı 7 Kasım tarihinde açılacak.

SIRADAKİ HABER
}