HaberlerAnkara HaberleriEmniyet Genel Müdürlüğünde duygulandıran toplantı

Emniyet Genel Müdürlüğünde duygulandıran toplantı - Ankara Haberleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Eylül ayının ilk koordinasyon toplantısına 15 Temmuz gazisi emniyet müdürleri Turgut Aslan ve Atalay Ürker de katıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünde duygulandıran toplantı

Eylül ayının ilk koordinasyon toplantısı, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un başkanlığında genel müdür yardımcıları, daire başkanları ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla bugün gerçekleşti. Toplantıya 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci hainler tarafından başından vurulan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve Bingöl'de izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdiği sırada teröristlerin saldırısına uğrayarak yaralanan eski Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker de katıldı.
Toplantının başında yaptığı konuşmaya kahraman gaziler Turgut Aslan ve Atalay Ülker'i aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Emniyet Genel Müdürü Altınok şunları kaydetti:
'Polis olmak, Emniyet Teşkilatının mensubu olmak farklı bir şeydir. Sıkıntıda, problemde, acıda ve mutlulukta Allah'a hamd-ü sena olsun, tanıdığım günden beri bu teşkilat hep ayakta, birlik ve dirlik içerisinde. Bu arada bir sürü şehit verdi bu teşkilat, bir sürü de gazimiz var. Bir taraftan cenazelerimizi defnederken, bir taraftan da mücadeleye devam ettik. Kahramanlardan ikisi burada ama binlerce kahraman gazi arkadaşımız var. Gazilerimizi de hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Gerek Turgut'u, gerek Atalay'ı ekranda gören arkadaşlarımızın yüzündeki mutluluğu ve tebessümü hissediyorum. Allah hem memlekete, hem millete hem de teşkilatımıza zeval ve sıkıntı vermesin.'
İl emniyet müdürlerinin video konferans yöntemiyle dahil olduğu toplantıda Altınok, Kurban Bayramı tatili süresince gerçekleşen kazalara dikkat çekerek, trafik ile ilgili alınacak önlemlerin en az terör ve uyuşturucuyla mücadele için alınan önlemler kadar önemli olduğunu vurguladı. Altınok, teşkilatta yeniden göreve başlayan bekçilerin polisler ile uyum içerisinde asayişten teröre birçok suçun önlenmesinde önemli rol üstleneceklerine inandığını belirtti. Toplantıda ayrıca 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken güvenlik önlemleri görüşüldü. Toplantının sonunda tüm birim amirleri ve personele bayram boyunca vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak adına gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Altınok, başarılarının devamını diledi.

Emniyet Genel Müdürlüğünde duygulandıran toplantı

SIRADAKİ HABER
}