HaberlerSamsun haberİLKEM'de yoğun kayıt dönemi

İLKEM'de yoğun kayıt dönemi - Samsun haber

İLKEM Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı için yoğun bir kayıt dönemi yaşanıyor.

İLKEM'de yoğun kayıt dönemi

2016-2017 eğitim-öğretim yılını yüzde yüz başarı ile tamamlayan İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için kayıtlar başladı.
05-15 Eylül arasında yapılacak 2017-2018 eğitim-öğretim yılı kayıtları için yoğun bir kayıt süreci yaşadıklarını belirten Kadifekale İLKEM Sorumlusu İdris Yüce, '3. sınıftan 7. sınıfa kadar okul derslerine takviye kursu, 8. sınıf öğrenciler için TEOG hazırlık kursu, lise takviye kursu ve YGS-LYS hazırlık kursları ile eğitimin her kademesinde öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Her eğitim kademesine hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezleri kayıt çalışmalarını başlatarak eğitim-öğretime hazırlık sürecini başlattı. Eğitimde de ilklerin yaşandığı İlkadım Belediyesi verdiği hizmetler ile halkın takdirini topluyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yaşanan yoğun kayıt dönemi bu başarımızın bir göstergesidir' dedi.

'Eğitimi önemsiyoruz'
Eğitimi önemsediklerini vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Ülkemizin yarınları, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi ortamlarda, kaliteli eğitimi almaları çok önemli. Devletimiz, hükümetimiz bu konuda gerekeni zaten yapıyor. Hayırseverlerimiz gönülden destek sağlıyor. Ancak eksik kalınan noktalarda bizde eğitime destek sunarak eksiklikleri kapatmak istiyoruz. Eğitime yapılan yatırımın çok önemli olduğu biliyoruz. 2016-2017 eğitim-öğretim yılını yüzde yüz başarı ile tamamlayan İLKEM, yeni dönem de yeni atılımlar ile öğrencilerimizi buluşturmayı istiyoruz. İLKEM Eğitim Merkezlerimizde Arapça, İngilizce ve Osmanlıca kursları ile hizmet kervanına yeni kurslar ekleyerek çalışmalarımıza hız veriyoruz. İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezlerimizde (Kadifekale ,Yaşardoğu ve Derebahçe İLKEM Eğitim Merkezleri) öğrencilerimizin ve velilerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz' diye konuştu.

İLKEM’de yoğun kayıt dönemiSIRADAKİ HABER
}