HaberlerAsarcık'da dev buluşma

Asarcık'da dev buluşma

Asarcık Belediyesi tarafından bu yıl 73.'sü düzenlenen Yağlı Güreş ve Rahvan At yarışlarına Samsun'dan ve çevre illerden binlerce güreş sever katıldı.

Asarcık'da dev buluşma

MHP Grup Baskanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da katıldığı güreşlerde başpehlivanlığı Samsunlu Şaban Yılmaz kazandı

73.'SÜ DÜZENLENDİ

Asarcık mesire alanında düzenlenen 73.'sü düzenlenen Yağlı Güreş ve Rahvan At Yarışları, her yıl olduğu gibi yine geniş katılımla yapıldı. Milliyetçi Haraket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP İl Başkanı Taner Tekin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, MHP Canik, Kavak ve Asarcık ilçe yönetimleri, AK Parti Asarcık ilçe yönetim kurulu ile çok sayıda davetli güreşleri takip etti. Kıyasıya geçen müsabakaları, güreş severler pür dikkat izledi.

MÜJDEYİ VERDİ

Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, festivale olan ilginin her geçen sene daha da arttığını ifade ederek, güreş alanında bulunan tribünlerin artık yetmediğini ve seneye yapılacak olan festival öncesinde alanın daha da genişleteceklerinin müjdesini verdi. Kılağuz, "Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözlerin yüzde doksanı ilk 3 yıl içerisinde tamamlandı. Şimdi geride kalan 2 yıl içerisinde yüzde yüzün üzerine de çıkarak ilçemizi kalkındırmak adına her şeyi yapacağız. 2019 yılında taş parkesi yapılmayan, yolu bozuk olan bir tane mahallemiz kalmayacak. Tüm bunları yaparken, amacımız sadece halkımıza hizmet etmek oldu. Asarcık halkı her şeyin en güzelini layık" dedi.

TEBRİK ETTİ
Güreşin tarihimizde ki önemine değinen MHP Grup Baskanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise "Asarcık'ta neredeyse bir asırdır devam eden bu geleneksel güreş ve rahvan at yarışlarını her sene daha büyük bir organizasyonla devam ettiren başta belediye başkanımıza ve düzenleme komitesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ata sporumuz olan güreşlerin yeni nesillere aynı heyecan ile aktarılması noktasında emeği geçen tüm güreş severlere ve bu işin asıl kahramanları pehlivanlarımızı da ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi. Asarcık Güreşleri'nin ağalığını Asarcıklı işadamı Şaban Karaköse aldı. Yapılan başpehlivanlık güreşlerinin ardından ise Şaban Yılmaz, mutlu sona ulaştı.

SIRADAKİ HABER
}