Haberlerİstanbul HaberleriÜmraniye'de bayram sonrası toplu temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı

Ümraniye'de bayram sonrası toplu temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı - İstanbul Haberleri

Ümraniye Belediyesi, Kurban Bayramı sonrası ilçe genelinde kurulan kurban satış noktaları ile izinli kurban kesim yerlerinin temizlik ve tasfiye işlemleri tamamlandı.

Ümraniye'de bayram sonrası toplu temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı

Ümraniye Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinden başlayarak bayram süresince yaptığı temizlik çalışmalarıyla Ümraniye halkının sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda bayramlarını geçirmelerini sağladı. Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi ve sonrası tüm araç ve ekipleriyle hazır bulunarak çalışmalarını sürdürdü. Söz konusu alanların tamamında temizlik, yıkama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi. Ayrıca kurban atıklarıyla ilgili bölge genelinde tarama yapılarak görülen olumsuzluklara anında müdahale edildi ve atıkların alımları yapıldı.
Bayram süresince izinli kurban kesim noktalarından periyodik olarak en hızlı şekilde atıkların alımı yapılarak, atıkların birikmesi engellendi. Ayrıca Kurban Bayramı süresince çöp konteynerlerine atılan kurban atıklarının kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde bulunan konteynerlerin yıkama ve dezenfekte işlemleri de yapıldı. Öte yandan belediyeye dilekçe ile başvuruda bulunan vatandaşlara kurban pazarlarından çıkan gübreler, adreslerine ücretsiz olarak gönderildi.
Tüm bu çalışmaların yanı sıra; Kurban Bayramı öncesi ve süresince gerek Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne gerekse Çözüm Merkezi aracılığı ile gelen tüm talep ve şikayetler bölge ekiplerine anında iletilerek, vatandaşların ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verildi.

Ümraniye’de bayram sonrası toplu temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı

SIRADAKİ HABER
}