HaberlerTekirdağ HaberleriSağlıklı su içmede Tekirdağ ilk 3'te

Sağlıklı su içmede Tekirdağ ilk 3'te - Tekirdağ Haberleri

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yaptığı değerlendirmeler sonucunda Tekirdağ'ı sağlıklı içme suyu kalitesinde Türkiye'de ilk 3'ün arasında gösterdi.

Sağlıklı su içmede Tekirdağ ilk 3'te

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, 2017 yılının Ocak ve Ağustos ayını kapsayan değerlendirmelerinde Tekirdağ'ın içme suyunda kimyasal uygunsuzluğu yüzde 1,50, mikrobiyolojik uygunsuzluk yüzde 2,40, bakiye klor uygunsuzluğu yüzde 2,30 olarak belirleyerek, kimyasal parametreler, mikrobiyolojik parametreler ve bakiye klor değerlerindeki uyguluktan dolayı Tekirdağ'ın, Türkiye'de 3'üncü sırada olduğunu açıkladı. Böylece Tekirdağ, 2016 yılında aldığı 'içme suyunda örnek il' başarısını il genelindeki 11 ilçenin tamamı açık yeşil renk ile renklendirilerek içme suyu kalitesinde en iyiler kategorisine taşımış oldu.

'İşlerimizin başarısı somut verilerle ortaya konuldu'
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 'Her zaman söylediğimiz gibi Tekirdağ halkı her şeyin en iyisine layıktır. Göreve geldiğimiz tarihte 30 büyükşehir arasında altyapı sorunları en fazla olan il Tekirdağ'dı. Günü kurtarma anlayışıyla değil, stratejik bir plan dahilinde altyapı sorunlarını kökten çözme hedefiyle hareket etti. TESKİ tarafından 11 ilçede görülmemiş büyüklükte projeler hayata geçirildi. Çalışmalar esnasında halkımız zahmet çekti ama bugün semeresini alıyoruz. İçme suyu değerleri ile ilgili olarak hazırlanan raporlarda da ne kadar doğru işler yaptığımızı somut verilerle ortaya koymuştur. Devam etmekte olan altyapı ve üstyapı çalışmalarımız tamamlandığında halkımız çok rahat edecek. Bu sonucun elde edilmesinde büyük emeği olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ personelini tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum' dedi.

Sağlıklı su içmede Tekirdağ ilk 3’te

SIRADAKİ HABER
}